Becker: Šarapovová si zaslouží druhou šanci

Boris Becker se těší na návrat Šarapovové
(Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Maria Šarapovová si odpykává poslední dva měsíce z více než ročního trestu za užití meldonia a její comeback budí rozporuplné emoce. Ne každý s pětinásobnou grandslamovou šampionkou totiž soucítí jako BORIS BECKER (49). „Všeobecně jsem pro druhé šance. Maria za svoji chybu už zaplatila dlouhým trestem,“ řekl Němec agentuře Reuters. Jenže soupeřky si s bývalou světovou jedničkou patrně nebudou brát servítky.

Mezi tenistkami se snížení původního dvouletého trestu nesetkalo s úplným pochopením a přijetí Šarapovové je ožehavým tématem. „Doufám, že atmosféra v šatně bude v pořádku. Konečně to budeme moci hodit za hlavu a těšit se na další bitvy,“ uvedl Becker, který se nemůže dočkat dubnového comebacku ve Stuttgartu.

Doping není problém

Dopingové skandály nejsou v tenisovém prostředí běžné, což potvrzují časté kontroly. „Myslím, že většina hráčů je rozumných. Nikdo z elitní stovky mužů neměl problémy s dopingem a Maria je podle mě výjimka. Ostatní jsou čistí,“ konstatoval legendární Němec. Odhalení Šarapovové podle Beckera navíc potvrzuje úspěšnost boje proti dopingu. „Tento případ je důkazem, že systém funguje.“

 

 

 

Další informace