Djokovič cítí formu, na kurt vytáhl i syna Stefana

Novak Djokovič věří, že je blízko ke své dokonalé formě z před dvou let (Foto: Profimedia.cz)

Bývalá světová jednička NOVAK DJOKOVIČ (29) na turnaji v Římě cítí pohodu a hlavně pokrok ve své hře. V osmifinále si poradil dvakrát 6:4 s nebezpečným Bautistou Agutem a letos popáté se na podnicích ATP probojoval mezi nejlepších osm. „Za poslední měsíce to byl jeden z lepších zápasů, které jsem předvedl. Nejen na antuce, ale i celkově,“ pochvaloval si Srb.

Klid na jeho raketu dorazil v pravou chvíli. „Všichni teď ladí formu na Roland Garros. Řím je pro to ideální. Je to jeden z největších a nejlepších turnajů v roce,“ uvedl Djokovič, jenž věří, že mu dobré rozpoložení ještě pár týdnů vydrží. Bude to potřebovat. Hned v Římě ho v dalším duelu prověří srdcař z Argentiny Del Potro.

Bělehradský rodák poslední dobou postrádal lehkost i klid. Na všech vlastnostech prý ale zapracoval, „Snažil jsem se dělat to nejlepší, abych svoji hru optimalizoval na nejvyšší úroveň, jaká momentálně jde,“ uvedl s tím, že progres chce naplno ukázat právě na French Open.

V Římě se o pozornost postaral i tím, že při jednom z tréninků zapojil do akce i svého syna Stefana. „Přicházejí první věty, fráze. Už všemu rozumí, je zvídavý a má zájem o hry a sport. Naplňuje mě to,“ lebedil si Djokovič. „Na turnaji jsem ho vzal na trénink poprvé. Bylo legrační sledovat jeho reakci, když tady bylo tolik lidí.“ A co se malému klučinovi líbilo na kurtu nejvíc? „Samozřejmě kropení,“ dodal dvanáctinásobný grandslamový šampion ve dvouhře.

    VIDEO: Stefan Djokovič si zvyká na atmosféru velkých turnajů:

 

 

 

Další informace