Djokovič trefil diváka. Kyrgios si ho »vychutnal«

Novak Djokovič si opět uřízl ostudu
(Foto: Profimedia.cz)

Ač s ním denně pracuje mentální trenér, psychika NOVAKA DJOKOVIČE (29) je stále křehká jako karlovarský porcelán. Poslední důkaz? Vyhrané finále v Dauhá proti Murraymu. Srb si v prvním setu vykoledoval napomenutí za to, že po jedné z výměn naštvaně trefil míčem fanouška. To se neobešlo bez odezvy zlobivého dítěte současného tenisu NICKA KYRGIOSE (24).

Sem tam si vztekle řekne sběrači o ručník, jindy raketou div netrefí rozhodčí, pak se zase pohádá s novinářem. Nervy nezkrotila světová dvojka ani v Dauhá, když po prohrané výměně docela nenápadně trefila fanouška míčem do hlavy:

Od rozhodčího Bernardese si vysloužil napomenutí. „Měl jsem štěstí, že nepřišel vyšší trest,“ uvědomoval si po duelu Djokovič. Nešťastný okamžik popsal takto: „Jistěže nebylo záměrem někoho trefit. Na druhou stranu to byl smolný okamžik.  Je politováníhodné, že se to stalo. Příště musím být opatrnější, poněvadž to není poprvé, co se mi něco takového stalo. Přijmu jakoukoliv pokutu.“

Podobných excesů se v budoucnu hodlá vyvarovat. Další negativní příhoda mu každopádně na popularitě nepřidá. S notnou dávkou ironie se k tématu vyjádřil také Nick Kyrgios, jenž na Twitteru poznamenal, že by se za podobný incident nedoplatil. „A ještě bych byl suspendován do roku 2025,“ napsal pobavený Australan. 

 

 

 

Další informace