Kids Tour: Na Floridu poletí Matthew a Patricie

Matthew Donald a Patricie Kubíková se stali absolutními vítězi Tennis Arena Kids Tour 2016 (Foto: Jakub Nedbal)

Tennis Arena pošle po Novém roce na týdenní kemp do akademie Chris Evertové na Floridě Matthewa Williama Donalda a Patricii Kubíkovou. Mladší žáci ze Sparty, kteří se stali v Česku vítězi seriálu Tennis Arena Kids Tour 2016, přemohli ve finálovém »Hopman Cupu« na Štvanici slovenský pár Bence Tóth, Olga Molčanova v rozhodující smíšené čtyřhře a vyhráli 2:1.

Slovenské naděje otupilo před pár dny zranění vítěze tamního Masters Norberta Marošíka. Zastoupil ho o rok mladší Bence Tóth, ale přestože v mixu předvedl sympatický výkon, za českým soupeřem zaostával.

Slováci šli přesto do vedení, Olga Molčanova porazila na úvod Patricii Kubíkovou 6:1, 6:3, když slavila úspěch trpělivou hrou plnou vysokých míčů. Hráčka Sparty na ně nacházela odpověď až ve druhé sadě, při snaze o razanci a nábězích na síť však často chybovala.

Matthew Donald ukázal svůj talent<br>(Foto pro Tennis Arenu: Jakub Nedbal) L„Už jsem s Patricií hrála a měla jsem na ni připravenou taktiku. Věděla jsem, že musím hrát trpělivě a využívat vysoké míče, abych jí znepříjemnila zakončování. Umím hrát taky agresivně, ale v obraně se cítím líp a byla to správná taktika,“ zhodnotila vítězka.

Matthew William Donald, jenž má český i novozélandský pas, protože tatínek Andy je Novozélanďan, pak rozdrtil Slováka Benceho Tótha dvakrát 6:0, srovnal na 1:1, a tak rozhodoval mix. Týmovým výkonem ho pro sebe rozhodli Donald a Kubíková a zvítězili 6:4, 6:2. Odměna bude sladká – jarní výlet na Floridu.

„Hrozně moc se oba těšíme,“ vydechli vítězové a shodli se i na tom, že vyhráli díky taktickému výkonu. „A myslím, že jsme si i víc věřili,“ dodala Patricie.

   

--------------------FOTOGALERII Z FINÁLOVÉHO DNE NAJDETE ZDE!!!-------------------

 • Matthew Donald ukázal svůj talent (Foto pro Tennis Arenu: Jakub Nedbal)
  Matthew Donald ukázal svůj talent
  (Foto pro Tennis Arenu: Jakub Nedbal)
  Matthew Donald ukázal svůj talent (Foto pro Tennis Arenu: Jakub Nedbal)
 • Kids Tour: Na Floridu poletí Matthew a Patricie
  Kids Tour: Na Floridu poletí Matthew a Patricie
 • Kids Tour: Na Floridu poletí Matthew a Patricie
  Kids Tour: Na Floridu poletí Matthew a Patricie

 

 

 

Další informace