Kids Tour: Štvanické vyvrcholení připraveno!

Ilustrační foto: Tennis Arena / Tomáš Matoušek

Vše je připraveno. Dětský Hopman Cup, vyvrcholení letošní série turnajů mladších žáků a žaček Tennis Arena Kids Tour, může začít. O hlavní cenu – týdenní zájezd do tenisové akademie Chris Evertové na Floridě – budou v reprezentativním prostředí štvanického klubu I. ČLTK usilovat vítězové jak české, tak slovenské části.

České barvy budou zastupovat Patricie Kubíková s Matthew Williamem Donaldem, za Slovensko půjdou do boje Ol’ga Molchanova a Bence Tóth, který nahradil Norberta Marošíka. Hráč Lieskovského tenisového klubu – LTC si poranil nohu a na dva měsíce se ocitl mimo hru.

„Hopman Cup bude důstojným vyvrcholení celé série,“ těší manažera Tennis Arena Kids Tour Martina Holiše. Program odstartuje v sobotu v 10 hodin dvouhrou dívek, po nich přijdou na řadu chlapci a zápas mixu, jenž se odehraje i za rozhodnutého stavu. „Hrát v této kategorii smíšenou čtyřhru není obvyklé. Bude zajímavé sledovat, jak si s tím tenisté poradí,“ dodal Holiš.

Duely bude rozhodovat hlavní rozhodčí. Týmy povedou nehrající kapitáni. Slováky Tomáš Zíb, někdejší 51. hráč žebříčku ATP, a Čechy Andrew Richard Donald. Na dálku si vyvrcholení sezony nenechá ujít ani patronka »šňůry« Dominika Cibulková. Všechny souboje totiž budou přenášeny v internetovém přenosu živě na našem webu. Důstojnost akci dodá i páteční tisková konference s účastí všech finalistů.

 

 

 

Další informace