Komentáře

Očima Františka Pály

Návrh, že by se daviscupová utkání měla odehrát během dvou dnů a zkrátit na dva vítězné sety, se mi vůbec nelíbí. Je tam zavedený systém, který táhne diváky. Je tradiční. A funguje. Tohle jsou jen takové nápady… Na tři vyhrané sety je to zkrátka spravedlivější, odbourává se při tom náhoda. Proto na grandslamech lepší hráči většinou vyhrávají, porazit je na tři vítězné sety je těžší.

 

 

 

Očima Vladislava Šavrdy

Kdyby někdo řekl, že ve finále Australian Open nebude Djokovič ani Murray, asi by ho prohlásili za blázna. Já jsem taky řadil mezi favority spíš tyto dva, případně Raonice, Dimitrova. A když někoho z veteránů, tak spíš Nadala než Federera. Ale nakonec jsme se dočkali finále legend – a snad každého to potěšilo, vždyť zápasy Djokoviče s Murraym se už stávaly svým způsobem nezajímavé. Lidé se chtěli podívat, kam pokročil tenis v podání hráčů, kteří spolu hráli naposledy finále grandslamu před šesti lety.

 

 

 

Očima Karla Nováčka

Trenérská rošáda u Karolíny Plíškové a Petry Kvitové mě zas tak nepřekvapila. Tušil jsem, že se o něčem uvažuje. Spíš mě překvapilo, že vůbec u Plíškové změna nastala. Byli spolu s Jiřím Vaňkem dva a půl roku, měla za sebou životní sezonu.

 

 

 

Očima Jana Kukala

Že se Karolína Plíšková rozešla s trenérem Jiřím Vaňkem? To mi přijde jako chyba. Podle mě platí, že vítězný tým se nemění. Plíšková došla do finále US Open, dostala se hluboko do světové desítky. A přijde mi jako jedna z mála kandidátek, která má šanci zabojovat o místo světové jedničky.

 

 

 

Očima Františka Pály

Finále Fed Cupu jsem sledoval přímo ve Štrasburku a musím uznat, že takovou atmosféru jsem ještě nezažil. Všechno bylo ohromně zorganizované. Publikum bouřlivé až fascinující, ale na druhou stranu korektní. Abych řekl pravdu, překvapily mě perfektní výkony Garciaové. V singlech předvedla tenis hodný hráčky Top 5.

 

 

 

Očima Vladislava Šavrdy

Andy Murray je zaslouženě novou světovou jedničkou. Je sice tenisově poměrně nenápadný a nemá nic bombastického, ale na svoji výšku je mimořádně rychlý a všeobecně fyzicky výborně disponovaný. Jeho největší devízou je komplexnost. I když mnohdy působí navztekaně, má tenisové myšlení. Proto famózně zvládá krizové chvíle, v nichž ze sebe vymáčkne to nejlepší.

 

 

 

Očima Pavla Šnobela

Dominika Cibulková triumfovala na Turnaji mistryň. Moc jí to přeji. Znám ji odmalička a její kariéru sleduji. K vrcholnému tenisu dospěla díky pracovitosti a ctižádosti. Je ideálním příkladem pro mladé, aby pochopili, o čem individuální sport je. Domča nikdy nevyhrála grandslam, nebyla světovou jedničkou, tentokrát se jí ale všechno sešlo.

 

 

 

Očima Jiřího Fencla

Nechápu, co přesně vedlo Nicka Kyrgiose k jeho chování v zápase se Zverevem. Předtím vyhrál turnaj v Tokiu, zvládl těžké 1. kolo s Querreym. Mohlo v tom být těžké cestování, mohlo ho něco bolet… těžko říct. Ale takhle očividně vypustit zápas, to je peklo.

 

 

 

Očima Jana Chlumského

Snížení trestu pro Marii Šarapovovou je pro mě trochu nešťastná zpráva. Dost mě překvapila. Není to dobrý precedens pro ostatní případy a pro antidopingový boj.

 

 

 

Očima Martina Fassatiho

S Kristýnou Plíškovou jsme začali pracovat chvilku předtím, než jsme odjeli na turnaje do Asie. A je úžasné, že první úspěchy přišly tak brzo: vyhrála na turnaji v čínském Dalianu a v uzbeckém Taškentu.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Další informace