Má trenérka motivuje mne i soupeřky, říká Krejčíková o Novotné

„Soupeřky mě chtějí porazit o to víc, že mám tak slavnou koučku,“ všímá si Barbora
(Foto pro Tennis Arenu: Martin Sidorják)

Je na vzestupu, »o tom žádná«. Titul v Olomouci, čtvrtfinále v Sobotě, finále na Tennis Arena Cupu v Plzni, to byly výsledky BARBORY KREJČÍKOVÉ (19) na ITF turnajích před Prague Open. Na něm jí pak sice udělila v prvním kole lekci Slovenka Kučová, ale… „I po prohrách, jako třeba v Plzni, mě trenérka pochválila a řekla, že je za námi super týden a jedeme dál. Je mým hlavním hnacím motorem, mou největší motivací,“ oceňuje česká naděje, jež předchozí týden odehrála 9 zápasů v 7 dnech a pak v Praze »dojela« na únavu.

Devatenáctileté 145. hráčce světa se dostalo jedinečné cti: která teenagerka se může pochlubit tzv. superkoučkou? Barbora ale překvapivě není jediná, koho její trenérka Jana Novotná motivuje. „Všímám si, že soupeřky jsou proti mně nažhavenější. Chtějí mě porazit o to víc, že mám tak slavnou koučku. Pro moji budoucí kariéru je to asi jen dobře, teď je to ale pro mě o to těžší. Někdy jsou, zdá se mi, až přemotivované,“ zdá se jí.

Vyhrává Krejčíková pro ni? „To ne, tak to neberu. Na kurtu jsem sama. Co si uhraju, to mám. Zápasy jsou o mně a mém přístupu. Nečekám na chybu soupeřky, snažím se hru diktovat. To mi trenérka pořád připomíná: jen tím se můžu něco naučit a posunout se hodně dopředu.“

A jak koučuje Jana Novotná? „Pracujeme rovnovážně na věcech ryze tenisových i psychických. Hodně toho spolu probíráme, vyříkáváme si, co se dá, a pak tomu přizpůsobujeme trénink. Za poslední rok jsem si – tím jsem si jista – něčím prošla, dospěla jsem. Je mi devatenáct, plno výher i proher je přede mnou. I to mi trenérka říká. Snažím se s tím, co mě čeká, nějak vyrovnat. Uhrát body a dostat se do stovky bude strašně těžké,“ ví Krejčíková.

„Nejlepší by bylo, kdyby se mi pořád dařilo,“ usmívá se. „Do konce sezony je cílem Top 100, a pak abych byla příští rok na Australian Open v hlavní soutěži. Dál nemyslím,“ krotí se jedna z největších českých tenisových nadějí.