Manažer Šarapovové: Letos mohla ukončit kariéru

Maria Šarapovová se příští týden vrátí na kurty
(Foto pro Tennis Arenu: Petr Josek)

MAX EISENBUD (44) se už nemůže dočkat comebacku své klientky Marii Šarapovové. Bývalá světová jednička se na kurty vrátí už za týden ve Stuttgartu a podle jejího manažera je výborně připravená. „Minulý týden jsem sledoval její tréninky a je to skvělé. Je neskutečné, jak dobře hraje a jakou má motivaci,“ uvedl Eisenbud pro CNN Sport a dodal, že díky dlouhé přestávce dostala novou šanci.

„Loni na tom byla po fyzické stránce špatně. Během prvních šesti měsíců potřebovala hlavně odpočinek,“ konstatoval manažer Šarapovové a přišel s překvapivým odhalením. „Kdyby nepřišel dopingový trest, tak by Maria po letošní sezoně pravděpodobně ukončila kariéru.“ Ruska však nyní končit nehodlá a je možné, že na kurtech jí uvidíme ještě několik let. „Řekl bych, že pokud bude zdravá, tak vydrží až do olympijských her v Tokiu,“ řekl Eisenbud.

Šarapovová se zatím s jistotou představí ve Stuttgatu, Madridu a Římě, kde bude startovat díky divokým kartám. Otázkou nicméně zůstává její další program, jelikož především pořadatelé grandslamů váhají. Divoké karty pro dopingovou hříšnici totiž budí kontroverze, ale podle Eisenbuda nemá nouzi o nabídky. „Volali mi zástupci všech turnajů WTA, úplně všichni.“

 

 

 

Další informace