Sylvas HOT SHOTS

Číslo 1-2/2017: »Slow motion« trénink

„Jmenuji se Leyton, je mi 22 let a chtěl bych se zeptat na efekt vysoce intenzivního »slow motion« tréninku. Slyšel jsem o zvukovém efektu při zvedání vah. Existuje něco podobně užitečného i v tenise, myšleno pro tenisový pohyb?“

 

 

 

Číslo 11-12/2016: Nahrávací stroj pro nejlepší výkon

Nahrávací stroje mají často špatnou pověst a jsou nahlíženy jako vhodné pouze pro začátečníky. Trenéři se na ně dívají jako na konkurenci nebo ztrátu přínosu lekce. Kluby je vidí jako údržbovou přítěž. Takové komplexní a na motorické dovednosti orientované sporty jako tenis vyžadují, aby hráč procvičoval všechny možné údery, kterým může čelit během zápasu. A pro co nejrychlejší proces učení je nezbytné opakování.

 

 

 

Číslo 9-10/2016: Vyrovnanost. Pracujte na ní

Každý z nás chápe a interpretuje jednotlivá slova po svém. Proto nás nejprve nechte specifikovat, co zde myslíme onou »vyrovnaností«. Je to vnitřní postoj k udržení klidné mysli v obtížných a stresových situacích. Osoba, která je vyrovnaná a klidná, zůstává neochvějná a kontroluje se, nicméně neznamená to, že je netečná, lenivá nebo chladnokrevná. Vyrovnaná osoba má emoce a vášně, je si jich dobře vědoma a nenechá se jimi otřást. Vyrovnanost potřebuje určitou dávku vnitřní rovnováhy, pokory a sebevědomí.

 

 

 

Číslo 7-8/2016 Debl = víc než dva singly

Ve srovnání s devadesátými léty nejsou dnes debly a mixy jen atraktivní disciplínou, ale člověk se jimi může doslova i živit.

 

 

 

Číslo 5-6/2016: Antukové tipy

Jaké jsou vaše výsledky na antuce? Ne moc dobré? Pak tu mám pro hru na antuce trochu inspirace.

 

 

 

Číslo 3-4/2016: Jsme takoví, jak myslíme

Jak může plán vnitřní mluvy a další netenisové dovednosti zlepšit výkon na kurtu? Podle principu, že to, co lidé říkají sami sobě, ovlivňuje způsob jejich chování, byly vyvinuty strategie zahrnující duševní procesy, aby usměrňovaly poznání a rozvíjely nebo měnily stávající myšlenkové vzorce.

 

 

 

Číslo 1-2/2016: Zkraťte nápřah

Inspirací pro tohle téma mi byl známý český herec, moderátor a autor Jaroslav Dušek. Není to pouze báječný a milý člověk, ale také úchvatný tenista. A i když není profesionál, objevil, co hraje na kurtu skutečně významnou roli:

 

 

 

Číslo 11-12/2015: Trénovat dívky a přežít

Vtipný titulek? Možná ne. Spíš docela trefný. Trénování děvčat je skutečně, skutečně odlišné a náročné a nezáleží na tom, o jaký sport jde, ani na tom, zda o sport týmový nebo individuální jako je tenis.

 

 

 

Číslo 9-10/2015: Připravte si vlastní comeback

Většina z nás se přiřítí na svět zdravá. Pak se něco začne dít špatně. To »něco« jsme my. Obvykle začneme dělat rozhodnutí, která jsou pro naše zdraví bídná. Jíme masově vyráběné nezdravé jídlo, které v našem těle zažehne toxické reakce. Máme sedavé zaměstnání, doma se svalíme na gauč a sledujeme televizi, hrajeme videohry, vozíme se autem, i když jedeme jen za roh, celkově minimalizujeme jakýkoli pohyb.

 

 

 

Číslo 7-8/2015: Jak vychovat hráče?

„Když vyrůstáte ve sportovním prostředí, všechno má svůj význam,“ řekla jednou Martina Navrátilová při rozhovoru ve Wimbledonu. Pokud totiž sportujete, ať už děláte jakýkoli sport, pocházíte-li ze sportovně zaměřené rodiny a nesnažíte-li se dost usilovně, budete muset dříve či později čelit u večeře trapným otázkám typu: „Co tím myslíš, že jsi to vzdala?“ Brzy se naučíte, že vzdát se je prostě nepřijatelné. Podívejme se na pár skutečných příkladů z tenisových kurtů.

 

 

 

Strana výpisu

1

 

Další informace