Neuvěřitelné, zuřila Strýcová ve vedru

Barbora Strýcová se po druhém setu rozčílila tak, až létaly lahve (Foto: Repro TV)

Ten zápas byl skutečnou zkouškou vůle a fyzické zdatnosti. Tři hodiny a 20 minut bojovaly BARBORA STRÝCOVÁ (30) a CAROLINE WOZNIACKÁ (26) o semifinále turnaje v Sydney v téměř čtyřicetistupňovém vedru. Zápas se neobešel bez vypjaté chvíle, když temperamentní Strýcová po druhém setu mlátila s raketou a dohadovala se s rozhodčí.

Byl to pro Strýcovou zápas plný zvratů. Vyhrála první set, ve druhém ztrácela 0:3, dokázala ale otočit na 5:4. Jenže utkání nedopodávala, sada šla do tie-breaku. V něm Češka vedla už 5:0, ale bývalá světová jednička otočila a získala ho 8:6. V tu chvíli se Strýcová začala vztekat, mlátila raketou do lavičky a pak se pustila do debaty s umpirovou sudí.

GIF: Strýcová nad sebou ztrácela kontrolu:

Patrně se dohadovala o tom, zdali mají tenistky hrát v takovém vedru. „Neuvěřitelné,“ křičela mimo jiné (podle pravidel WTA lze v případě mimořádně vysokých teplot před třetím setem nařídit desetiminutovou přestávku).

GIF: Diskuse s rozhodčí:

Pak odešla do šatny, zklidnila se. A třetí set vyhrála 6:4. „Ale prohrát si nezasloužila ani jedna,“ řekla Strýcová. Ta si zajistila semifinále, kde vyzve Agnieszku Radwaňskou, a také posun minimálně na 16. místo žebříčku.

„Je mi chladno,“ smála se pak už po zápase. „Cítím se vyčerpaná, ale jsem ráda, že jsem postoupila. Vždycky máme s Caroline náročné zápasy a tento byl, myslím, vůbec nejnáročnější.“ Dodala také, že ve větším vedru mockrát nehrála: „Bylo to hrozné.“

To už byla zloba pryč; radost z vítězného zápasu ji přebila.