Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Obhajoba Erraniové: Letrozol byl v tortellinách

Na těstoviny od maminky Sara Erraniová dlouho nezapomene (Foto: Profimedia.cz)

Na těstoviny od maminky Sara Erraniová dlouho nezapomene (Foto: Profimedia.cz)

Italka SARA ERRANIOVÁ (30) dostala za únorové požití zakázané látky letrozol stopku na dva měsíce (trest platí od 3. srpna). Hráčka se před »tribunálem« Mezinárodní tenisové federace hájila kulinářským příběhem. Lékem na rakovinu prsu se podle ITF kontaminovala při návštěvě rodičů; její matka ho omylem přidala do vývaru, v němž vařila tortellini.

Paní Erraniová svedla s rakovinou vítězný boj. Musí však pravidelně brát léky. Aby nezapomněla, dala si je v kuchyni hned vedle kuchyňské linky. Při vaření se jí pilulka omylem zatoulala do hrnce. „S rodinou jsme se snažili zjistit, jak k tomu došlo. Jedinou variantou je, že se to dostalo nedopatřením do jídla během vaření u nás doma. Tuto možnost potvrdil také test vlasů, který jsem dobrovolně absolvovala,“ napsala v oficiálním prohlášení finalistka Roland Garros 2012.

    TWEET: Podle ITF se Erraniová hájila tím, že látku požila v tortellinách, které     vařila její matka:

K dopingu má odpor. Během kariéry podle vlastních slov nikdy nepožila zakázaný preparát. „Svědomitě respektuji pravidla WADA,“ zdůraznila v emotivním dopise. Navíc poukazuje na to, že by požitím letrozolu byla sama proti sobě. „Pokud ho užije zdravá žena, která se ještě nenachází v menopauze, je velmi nebezpečný,“ upozornila. „Experimenty ukazují, že když užijete jednu pilulku, tak je ve vašich vlasech možné identifikovat hodně letrozolu. V mých vlasech se nenašlo vůbec nic.“

Také proto dostala trest v nejspodnější hranici sazebníku ITF. Do kolotoče WTA se vrátí hned v říjnu. „Jsem velmi frustrovaná, ale nezbývá mi nic jiného než zůstat silná a počkat až můj trest vyprší. Vím, že jsem neudělala nic špatného ani se neprovinila proti pravidlům WADA,“ dodala.

    TWEET: Oficiální prohlášení Sary Erraniové:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//obhajoba-erraniove-letrozol-byl-v-tortellinach-18350cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist