Prague Open: Allertová otočila bitvu, dál jdou i Cetkovská s Pavláskem

Třísetová bitva v pětatřiceti stupních měla šťastný konec (Foto pro Tennis Arenu: Martin Sidorják)

Čtvrtfinálový pátek začal na znovu rozpálené Štvanici pro český tenis skvěle: turnajová jednička DENISA ALLERTOVÁ (22) zopakovala ve čtvrtfinále Advantage Cars Prague Open, spolupořádaném Tennis Arenou, výhru nad Belgičankou Bonaventureovou z 1. kola kvalifikace Australian Open, byť tentokrát potřebovala tři sety. Mezi čtyřmi nejlepšími je po skreči soupeřky (na turnaji už druhé) i PETRA CETKOVSKÁ (30). V posledním a možná nejkrásnějším utkání dne přehrál skvělý ADAM PAVLÁSEK (20) zkušeného Darcise.

AKTUALIZOVÁNO

Naopak nevedlo se Nicole Vaidišové. Šestadvacetiletá rodačka z Norimberku podlehla sedmé nasazené Španělce Torrové-Florové 5:7, 1:6. V prvním setu přitom rodačka z Norimberku vedla už 4:0 a šla podávat... Nadějný start ale do úspěšné koncovky nedovedla. „Soupeřka hrála velmi dobře a výborně se pohybovala,“ konstatovala největší hvězda turnaje. „Prohra mě samozřejmě – hlavně kvůli fanouškům – mrzí. Byli výborní,“ poděkovala po utkání.

„Ubojovala jsem to

Allertové první set proti Bonaventureové herně nevyšel, pak ale získávala navrch a soupeřka začala místo vítězných míčů produkovat vzteklé výkřiky a hody raketou. Třetí přišel po Denisině proměněném setbolu, nijak ale nepomohl a rozhodující sada už byla téměř jasnou záležitostí. Po ní a výhře 4:6, 6:4, 6:3 však hráčka TK Neridé ihned odjela na vyšetření na sono s levou nohou, jež ji v zápase zjevně trápila.

FOTOGALERII z pátečního dění na Prague Open si prohlédněte ZDE.

Píchlo mě tam při servisu už v prvním setu. Je to levá odrazová noha. Tejpy ale pomohly. Nic tomu není, ještě na tom zapracujeme s fyzioterapeutem,“ plánovala Allertová, ke svému výkonu navzdory hendikepu kritická. Byl to boj. Soupeřka hrála dobře, líp než na australském betonu. Jen jsem to ubojovala. Silou vůle.

Cetkovské vzdala už druhá soupeřka

Zkušená Petra Cetkovská vyhrála na Prague Open teprve čtyři sety, ale už tři zápasy: tak jako v prvním kole, i ve čtvrtfinále její soupeřka po první sadě vzdala, tentokrát Španělka Sorribesová-Tormová za stavu 3:6 kvůli problémům, jež nastaly v posledním gamu setu. „To se mi nepovedlo za celou kariéru,“ usmívala se prostějovská rodačka, které naposledy skrečovala Paszeková v Cincinnati 2008.

SOUHRN DĚNÍ PŘEDCHOZÍHO DNE na Prague Open si přečtěte ZDE.

V rámci svého skvělého tažení posledních šesti týdnů ovládla Cetkovská už dvanáctý z posledních třinácti mačů: naposledy neuspěla v prvním kole Wimbledonu. „Jsem hlavně ráda, že můžu hrát zápasy za sebou, každý den, nemusím se zastavovat. A že tělo vydrží tu zátěž,“ netajila se nadšením dlouho zraněná hráčka, jejíž semifinálovou sokyní bude přemožitelka Vaidišové Torro-Florová.

Krásná tečka nakonec

Allertová se o finále porve s pátou nasazenou Ukrajinkou Zaněvskou, jež je na žebříčku WTA o 54 míst hůře postavená. V Praze má ovšem skvělou formu: ve svém čtvrtfinálovém zápase udělila Slovence Kristíně Kučové »kanárem« završenou lekci 6:3, 6:0.

Skvělý tenis předvedli v závěrečném utkání dne Adam Pavlásek se čtvrtým nasazeným Stevem Darcisem. Hráč Prostějova uspěl v dramatické podívané 6:2, 6:7(0), 6:4. Duel trval dvě hodiny a deset minut. Belgičan si v něm vypracoval pouze dva brejkboly, z nichž jeden využil.