Propuštěný komentátor žaluje ESPN: Venus jsem neurazil!

Doug Adler se brání: Venus Williamsovou jsem neurazil! (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Vedení sportovního kanálu ESPN v tichosti propustilo komentátora DOUGA ADLERA (59), který byl během Australian Open obviněn z rasismu. Bývalý profesionální tenista vyvolal pozdvižení během utkání Venus Williamsové proti Stefanie Vögeleové, když agresivně hrající Američanku podle mnohých přirovnal ke gorile. Jenže podle Adlera bylo vše jinak. Nepoužil totiž slovo »gorilla«, ale podobně znějící »guerilla« čili partyzánka. Jeho verzi původně přijalo také vedení ESPN, později však přišla výpověď. A zkušený komentátor se rozhodl bránit.

„Věděl jsem, že se mnou zachází nespravedlivě. Když jsem viděl, co se děje s mojí pověstí, tak jsem byl hned rozhodnutý bojovat za své jméno,“ uvedl Adler novinářům poté, co prostřednictvím svého právního zástupce podal žalobu na vedení kanálu ESPN. Devětapadesátiletý Američan se dostal pod tlak především díky sociálním sítím, kde se proti němu okamžitě strhla vlna nevole.

Adler se za svoji chybu sice omluvil hned následujícího dne v přímém přenosu, ale vzápětí byl stažen ze zbývajícího vysílání Australian Open. A během dalšího dne v tichosti propuštěn. „Nebyla to pouze politická korektnost, ale také zbabělý krok, který zničil kariéru slušného člověka,“ konstatoval právník dnes již bývalého komentátora. Adler opustil ESPN po devítileté spolupráci a prozatím veřejnosti neoznámil, co od vedení televize požaduje.

 

 

 

Další informace