Rozbolavěné Allertové chyběl k titulu kousíček

Denisa Allertová ve finále letošního Advantage Cars Prague Open (Foto: Martin Sidorják)

Smutná a unavená byla po finále Advantage Cars Prague Open DENISA ALLERTOVÁ (22), jež coby nasazená jednička nestačila v posledním turnajovém duelu na o rok starší Španělku Torrovou-Florovou 3:6, 6:7.

„Škoda, že jsem v prvním setu nevyužila relativně hodně brejkbolů,“ litovala svěřenkyně kouče Jana Příhody, jež v první sadě proměnila v brejk jen jednu z jedenácti možností. „Pokaždé jsem cítila, že chybí jen kousíček, kousíček sil, být lepší na nohou,“ hledala vhodná slova.         

Že skončila poslední schod od jednoho z nejcennějších titulů kariéry, ji mrzelo. „Ale jinak turnaj hodnotím pozitivně,“ poznamenala. Vyhrát chtěla hlavně kvůli fanouškům, kteří jí nejen ve finále intenzivně podporovali. „Hnali mě dopředu,“ chválila. „Všem kolem mě musím poděkovat. Měla jsem tady neskutečný tým. A můj box s Honzou Šátralem a Romanem Jebavým byl naprosto nejlepší,“ vysekla poklonu svým nejbližším. „Bylo skvělé tam občas juknout a vidět, jak se radují.“

Radostný ovšem nebyl pohled na její zabandážované levé stehno. „Noha mě docela limitovala,“ posteskla si Allertová. „Pak jsem si navíc dotáhla i druhé tříslo, takže to nebylo nejlepší. Dala jsem do toho všechny síly, ale ona byla dneska lepší,“ uznala. V žebříčku Denisa poskočila z 87. příčky o jedenáct míst. „Ve stovce jsem teprve půl roku a chci se tam udržet co nejdéle a co nejvýše,“ popsala své ambice fedcupová reprezentantka, jejímž dalším turnajem bude až US Open, kam cestuje na konci týdne. Z New Havenu, kde turnaj WTA startuje 23. srpna, se odhlásila. Přednost dostane doléčení čerstvých šrámů.

 

 

 

Další informace