Video

Berdych: Potlesk pro Hingisovou

Zlatá ruka. MARTINA HINGISOVÁ (36) si v exhibiční lize IPTL »střihla« dvouhru. Přestože Srbce Jankovičové podlehla jasně 1:6 (byla to její jediná prohra ve dvouhře ze tří), nejlepší úder zápasu jí nikdo upřít nemůže. V závěru utkání ukázala smrtící instinkt i šikovnost, když zahrála přetěžký úder nad hlavou a později předvedla uvolněný a zároveň nechytatelný stopvolej. Není divu, že překrásnou akci ocenil také spoluhráč Švýcarky v týmu Spojených arabských emirátů a jediný hráč z Top10 mužů i žen, jenž se účastní kompletního programu IPTL, TOMÁŠ BERDYCH (31).

 

 

 

Karlovič fanoušky zklamal, svoji dceru roztancoval

Každý comeback nemůže mít šťastný konec... IVO KARLOVIČ (37) se po čtyřech letech představil v Davis Cupu, ale domácí fanoušky příliš nepotěšil. Chorvatský dlouhán totiž v Záhřebu nenapravil nevýrazný podzim a v rozhodujícím duelu finále neuhrál s Federicem Delbonisem ani set. Karlovič se v případě triumfu mohl stát národním hrdinou, ale nakonec mu zbyly oči pro pláč. Náladu mu však zlepšila jeho pětiletá dcera Jada Valentina, která se během víkendu vlnila v ochozech v rytmu Macareny.

 

 

 

VIDEO: Del Potro utěšoval otřesenou sběračku

JUAN MARTIN DEL POTRO (28) během nervydrásající bitvy s Marinem Čiličem opět ukázal dobré srdce. Chorvat totiž dělovým servisem trefil do choulostivých partií nebohou sběračku, kterou se jeho soupeř okamžitě vydal utěšovat. Mladá dívka inkasovala ránu o rychlosti 225 kilometrů, ale bolest na sobě kromě lesklých očí téměř nedávala znát. Del Potro však zasáhl a za potlesku celé haly sběračku objal a zařídil jí odpočinek na vzpamatování.

 

 

 

»Nový« Nadal, nová raketa

Nevzdává se. Španělský mohykán RAFAEL NADAL (30) před novou sezonou zkouší, co se dá, aby do roku 2017 vstoupil se vší parádou. Začalo to transplantací vlasů a prozatím končí novou raketou. A vypadá to, že Španěl po letech vymění náčiní; od Babolatu přejde k firmě Head, značce, která dlouhodobě podporuje i Nadalovy rivaly Andyho Murrayho s Novakem Djokovičem. Zda s novým nářadíčkem naskočí i do soutěžních zápasů, ukáže teprve čas.

 

 

 

Wozniacká: Francesko, buď komičkou!

FRANCESCA SCHIAVONEOVÁ (36) se v příštích dnech rozhodne o své budoucnosti a o radu požádala CAROLINE WOZNIACKOU (26) a ANDREU PETKOVICOVOU (29). Jenže jejich rady jí příliš nepomohly... „Podle mě by ses měla stát komičkou. Vždycky když jsem s tebou, tak se musím pořád smát,“ konstatovala Dánka, kterou doplnila druhá jmenovaná. „Jsi skvělá osobnost a myslím si, že vystupovat v televizi je pro tebe to pravé.“ Italka však kamarádky se smíchem zastavila, protože jejich odpovědi prý nepatří mezi nabízené možnosti. Brzy se tak dozvíme, jestli Schiavoneová bude pokračovat v kariéře či se vydá do světa showbyznysu.

 

 

 

VIDEO: Potlesk za úchvatnou výměnu

Nejlepší výměna Turnaje mistrů zatím nebyla k vidění v singlu, ale ve čtyřhře. Pátý nasazený pár Henri Kontinen, John Peers neztratil proti Felicianu a Markovi Lopezovi ani jednou servis a dokráčel k vítězství 6:3, 7:6. Dvojice vyhrála desátý z posledních dvanácti zápasů. Fanoušky zvedla ze sedadel především rozehra deváté hry první sady. Nechybělo v ní nic; rychlost, cit pro míč i reflex. Prostě radost pohledět…

 

 

 

VIDEO: Podrážděný Djokovič se pohádal s novinářem

V pořádnou slovní přestřelku se zvrhla tisková konference NOVAKA DJOKOVIČE (29) po jeho výhře nad Dominikem Thiemem na Turnaji mistrů (6:7, 6:0, 6:2). Srb totiž po prvním setu neudržel nervy na uzdě a naštvaně odpálil míč do ochozů, což mu jeden z novinářů připomněl. „Lidi, vy jste neuvěřitelní. Vždycky se ptáte na tyhle věci, to je neskutečné,“ reagoval podrážděně Djokovič, ale to nebylo vše…

 

 

 

VIDEO: Takhle dělá počasí Wawrinka

Světová trojka STAN WAWRINKA (31) si na vlastní kůži vyzkoušela, jak těžké je být televizní rosničkou. A ve francouzské televizi jí to šlo báječně. „Zde je Zug – místo, kde se ve Švýcarsku platí nejnižší daně,“ smál se rodák z Lausanne. „Teploty ve Francii v odpoledních hodinách kolem šesti stupňů. To snad ani není možné, vždyť za normálních okolností je ve Francii vždycky tepleji,“ vyprávěl. Svoji roli zvládl báječně. To na kurtu to bylo horší. Wawrinka v Paříži překvapivě podlehl hned ve svém úvodním vystoupení Němci Struffovi 3:6, 7:6, 7:6.

 

 

 

Strýcová: Kvůli výhře se málem přetrhla

Gymnastické vlohy ukázala v úvodním zápase »pivoňkové« skupiny Elite Trophy v Ču-chaji BARBORA STRÝCOVÁ (30). O české bojovnici je známo, že by se kvůli výhře přetrhla a v duelu s Robertou Vinciovou se jí to málem skutečně povedlo; po jedné smeči Báře podklouzla noha a čínskému publiku předvedla ukázkový provaz. Fanoušky plzeňská rodačka tradičně nenudila. Za 78 minut hry také driblovala s raketou a nechyběly ani tradiční mimické etudy. Nejdůležitější byl ale fakt, že v sedmém vzájemném utkání proti srdnaté Italce potřetí triumfovala (6:4, 6:3).

 

 

 

Cibulková po životnom triumfe v Singapure: Nenachádzam slová!

DOMINIKA CIBULKOVÁ (27) dosiahla najväčší individuálny úspech slovenského tenisu v ére samostatnosti. Zvíťazila za 77 minút 6:3, 6:4 nad nemeckou jednotkou svetového rebríčka ANGELIQUE KERBEROVOU (28) v nedeľňajšom finále dvojhry na koncoročnom WTA Finals v Singapure. Majsterka sveta za sezónu 2016 Cibulková si odnáša prémiu 2,054 milióna USD brutto a 1250 bodov do renkingu, v ktorom sa v pondelok ocitne na piatom mieste.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...