Video

Venus přirovnal ke gorile. Už si nezakomentuje

Komentátor DOUG ADLER (59) byl za nemístnou poznámku na adresu Venus Williamsové do konce Australian Open stažen z vysílání sportovního kanálu ESPN. Adler vyvolal pozdvižení během utkání proti Stefanie Vögeleové, když agresivně hrající Američanku přirovnal ke gorile. „Omlouvám se. Jednoduše jsem vybral špatné slovo, jak popsat její hru,“ konstatoval komentátor následujícího dne v přímém přenosu. Bývalý profesionální tenista založil svoji obhajobou na faktu, že nepoužil slovo »gorilla«, ale podobně znějící »guerilla« čili partyzánka. Vedení televize připustilo, že nejde říci, jaké slovo Adler skutečně zvolil, přesto se v dalších přenosech již neobjeví.

 

 

 

Murrayho trápí bolavý kotník

Komplikace postihly ve 2. kole Australian Open ANDYHO MURRAYHO (29), který v koncovce duelu s Andrejem Rubljovem ošklivě dopadl na kotník. „Trochu mě to bolí. Podvrkl jsem si to relativně dost, ale noha naštěstí snese zátěž a na tréninku jsem se pohyboval bez problémů,“ uvedl Brit pro ESPN.

 

 

 

Omluvte se, čílila se Serena. A novinář se omluvil!

SERENA WILLIAMSOVÁ (35) si ve 2. kole Australian Open poradila s Lucií Šafářovou 6:3, 6:4 a s pocitem dobře odvedené práce zamířila na tiskovou konferenci, kde její náladu pokazil hned první žurnalista. „Dnes jste předvedla rozpačitý výkon. Celkem dost nevynucených chyb a k tomu pár dvojchyb,“ narážel novinář na 6 dvojchyb a 23 nevynucených chyb (oproti 35 vítězným úderům). Světová dvojka bez váhání opáčila, že hodnocení jí přijde hodně negativní a tazatele se zeptala, zda to myslí vážně. „Takhle jsem to viděl,“ odpověděl novinář.

 

 

 

Troického rozčílil sporný verdikt rozhodčích

VIKTOR TROICKI (30) je pověstný svými nemístnými výbuchy, v Melbourne se ale při Austrlaian Open zlobil oprávněně. Srb totiž pomocí jestřábího oka opravil chybný verdikt čárového rozhodčího a už se radoval z vedení 5:3 v klíčové sadě. Jeho nadšení však zmrazila umpirová rozhodčí, která zavelela: „Opakujte výměnu.“ Troicki si to okamžitě i s protesty namířil k síti. S výrokem se neztotožnil. Nic platné. Výměna se tak opakovala. Srb ji vyhrál. A později se dočkal i postupu do třetího kola.

 

 

 

VIDEO: Štěpánka bolest vystřelila na lavičku

Deblový zápas blbec má za sebou na Australian Open RADEK ŠTÉPÁNEK (38). Zkušený matador s Kanaďanem Pospisilem nestačili na Ebdena s Bartonem 2:6, 4:6 a karvinský rodák si z nepovedeného duelu odnesl ještě jednu štiplavou zkušenost. To když ho kanadský parťák nechtěně trefil servisem přímo do brňavky v lokti. Podle reakce českého srdcaře je patrné, že nešlo o nic příjemného. Přestože byl zasažen do ruky, odkulhal na lavičku, aby se po několika minutých vrátil do hry. Prohru už ale s novým parťákem neodvrátili.

 

 

 

VIDEO: Lob, kraťas, prohoz... Štěpánek školil Rusa

Zlaté české ručičky rozkmital v Melbourne RADEK ŠTĚPÁNEK (38), který v prvním kole Australian Open s přehledem zdolal Rusa Tursunova 6:2, 7:6, 6:3. Karvinský rodák ukázal, že je na úvod sezony v pohodě. Jeho měkké zápěstí vykouzlilo nejeden skvostný úder. Štěpánek tak opět dokázal, že je jedním z nejtechničtějších hráčů na okruhu a každý soupeř proti němu musí být na pozoru.

 

 

 

Nové »míče«, prosím! Wawrinka šel po Kližanovi

STAN WAWRINKA (31) se v úvodním kole Australian Open trápil na kurtu téměř tři a půlhodiny, ale MARTINA KLIŽANA (27) udolal 4:6, 6:4, 7:5, 4:6, 6:4. V koncovce duelu favorit šokoval fanoušky i soupeře nepochopitelným úderem mířeným přímo na ta nejchoulostivější chlapská místa. Nebýt rámu rakety, mohl chtít Kližan jediné; nové »míče«. Takhle celý incident ukončilo přátelské poklepání po ramenou u sítě. „Byla to pro něj nepříjemná rána, ale byl to důležitý bod. Omlouvám se, že jsem ho trefil. Nakonec to dopadlo dobře,“ dodal rodák z Lausanne.

 

 

 

Kyrgios krvácel. Léčba mu »nevoněla«

Krvácení z nosu je jako váš nejlepší přítel. Také někdy přijde v nejhorší možnou chvíli. Své by o tom mohl vyprávět NICK KYRGIOS (21). Zdravotní lapálie ho postihla přímo během utkání prvního kola Australian Open proti Gastao Eliasovi (6:1, 6:2, 6:2). „Měl jsem problémy s dutinami. Na krvácení z nosu poměrně trpím. Není to jednorázová záležitost. Už se mi to stalo ve Wimbledonu i na Roland Garros,“ komentoval tradiční potíže australský šikula, kterému podle dostupných záběrů léčba na kurtu dvakrát »nevoněla«.

 

 

 

Sock ukázal srdce: Pusa rozhodčí

JACK SOCK (24) je mužem mnoha tváří. Tenisoví příznivci ho znají jako poměrně impulsivního jedince, když má ale dobrou náladu, užijí si s ním všichni na kurtu spoustu legrace. Vyprávět by o tom mohla rozhodčí, která během zápasu Hopman Cupu mezi Američanem a Felicianem Lopezem schytala ránu míčem. Sock ji okamžitě přiběhl na pomoc, bolestivé místo dámě pohladil, pofoukal a nakonec až otcovsky políbil. Odměnou za dobrý skutek mu byla výhra 3:6, 6:2, 6:3.

 

 

 

Jak si Pavlásek s Hradeckou podali Australany

Australané mocně toužili po obhajobě Hopmanova poháru, ale jejich naděje zničili už v základní skupině ADAM PAVLÁSEK (22) a LUCIE HRADECKÁ (31). České duo ve smíšené čtyřhře porazilo Nicka Kyrgiose a Dariu Gavrilovovou 3:4, 4:3, 4:2 a domácím miláčkům ukončilo naděje na obhajobu titulu. „Odehráli jsme skvělý zápas. Hlavně Lucky dvouhra byla úžasná,“ konstatoval Pavlásek na adresu své partnerky, která nejprve zařídila vyrovnání a v mixu zúročila bohaté zkušenosti ze čtyřhry.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...