Zpravodajství

Nedělní program AO

Program 7. dne Australian Open: Arena Roda Lavera: od 01:00 SEČ Pavljučenkovová (24) - Kuzněcovová (8), Barthelová - V. Williamsová (13), Murray (1) - M. Zverev, od 09:00 Federer (17) - Nišikori (5), Kerberová (1) - Vandewegheová. Arena Margaret Courtové: od 4:00 Wawrinka (4) - Seppi, Cirsteaová - Muguruzaová (7).

Plíšková otočila duel s Ostapenkovou

Česká jednička se ve 3. kole Australian Open hodně nadřela, když udolala Jelenu Ostapenkovou 4:6, 6:0, 10:8. Karolína Plíšková v rozhodující sadě prohrávala 2:5, ale nakonec předvedla velký obrat a v Melbourne postoupila premiérově do osmifinále. Lounská rodačka v dalším kole narazí na domácí Dariu Gavrilovovou (vzájemné zápasy: 2-0).

Monfils vyzve Nadala

Gael Monfils si v Melbourne bez větších problémů poradil s Němcem Kohlschreiberem 6:3, 7:6, 6:4 a v dalším kole narazí na Rafaela Nadala (vzájemné zápasy: 12-2), kterého naposledy porazil před pěti lety v Dauhá.

Raonic je v osmifinále

Kanaďan ve třetím kole Australian Open porazil po dvou a půl hodinách Gillese Simona 6:2, 7:6, 3:6, 6:3. Další překážkou Milose Raonice na cestě za obhajobou loňského semifinále bude Španěl Bautista (vzájemné zápasy: 4-0).

Nadal vydřel postup

Rafael Nadal ve 3. kole Australian Open udolal Alexandra Zvereva po 4 hodinách a 5 minutách 4:6, 6:3, 6:7, 6:3, 6:2. Španěl předvedl trpělivý výkon, když zaznamenal pouze 34 nevynucených chyb oproti 74 z rakety soupeře a zahraje o čtvrtfinále si zahraje s Monfilsem nebo Kohlschreiberem.

Ferrer končí ve 3. kole

David Ferrer v Melbourne poprvé v kariéře nestačil na svého krajana Roberta Bautistu, kterému podlehl 5:7, 7:6, 6:7, 4:6 a po sedmi letech se s Australian Open loučí už před branami osmifinále.

Istomin udolal Carreňa

Denis Istomin v Melbourne navázal na skalp Novaka Djokoviče a po výhře nad Pablem Carreňem postoupil potřetí do osmifinále grandslamu. Uzbek porazil favorizovaného Španěla 6:4, 4:6, 6:4, 4:6, 6:2 a o čtvrtfinále si zahraje s Gasquetem nebo Dimitrovem.

Vítězná premiéra Hindové

Teprve čtrnáctiletá Denisa Hindová v Melbourne zvládla grandslamovou premiéru mezi juniorkami, když za 47 minut smetla domácí Turuljaovou 6:1, 6:2. Hráčka I. ČLTK Praha v dalším kole vyzve šestnáctou nasazenou Rybakinovou. S turnajem se naopak loučí Johana Marková, která podlehla domácí Appletonové 3:6, 2:6.

Kontaová porazila Wozniackou

Johanna Kontaová deklasovala Caroline Wozniackou za 75 minut 6:3, 6:1 a připsala si osmou výhru v řadě bez ztráty setu. Britka suverénně pokračuje za obhajobou loňského semifinále a v dalším kole vyzve Jekatěrinu Makarovovou (vzájemné zápasy: 3-0).

Strýcová narazí na Serenu

Barbora Strýcová ani ve 3. kole Australian Open neztratila set, když porazila Caroline Garciaovou 6:2, 7:5 a podruhé v kariéře postoupila do osmifinále Australian Open. Plzeňská rodačka si zahraje o první čtvrtfinále proti Sereně Williamsové (vzájemné zápasy: 0-2), která přehrála krajanku Gibbsovou 6:1, 6:3.