Davis Cup

Hordorff: Zastavte Haggertyho reformu Davis Cupu!

Davis Cup a Fed Cup bojují s nezájmem řady hráčů světové špičky a hlasy volající po změnách stále sílí. Mezinárodní federace pod vedením prezidenta Davida Haggertyho v této souvislosti přišla s myšlenkou, aby se semifinále a finále hrála na neutrální půdě. Jenže tento nápad vyvolal vlnu nevole. „Toto opatření zničí unikátní formát týmových soutěží. Německá federace s tímto návrhem nesouhlasí stejně jako většina špičkových hráčů,“ uvedl na sociálních sítích viceprezident tamní federace DIRK HORDORFF (60).

 

 

 

Americký trapas nebyl první. Hymnu spletli i Čechům

Skandální omyl amerických pořadatelů, kteří nechali Němkám zazpívat nacistickou verzi hymny, není první v historii. Ač je nynější selhání zřejmě nejkřiklavější, také předchozí chyby dokázaly tenisty pořádně rozčílit. Zažili to také Češi - a i tehdy byla pořadatelem Americká tenisová asociace. Bylo to v roce 2000, při daviscupovém čtvrtfinále v Los Angeles, kdy Češi slyšeli hymnu z dob federace.

 

 

 

Trefený sudí: Vypadal jsem jako Rocky Balboa

Moc těžších dnů v práci asi Arnaud Gabas nezažil. V neděli ho tenista DENIS SHAPOVALOV (17) nechtěně trefil míčkem, který odpálil z frustrace. Mladý Kanaďan to odnesl diskvalifikací, která znamenala prohru jeho týmu v Davis Cupu s Velkou Británií, a Gabas pořádným monoklem. Levé oko měl rudé a nateklé. „Vypadal jsem jako Rocky Balboa,“ řekl.

 

 

 

Shapovalov sestřelil rozhodčího a »dohrál«

Těžko představitelnou dohru měl duel úvodního kola Davisova poháru mezi Kanadou a Velkou Británií. Domácí DENIS SHAPOVALOV (17) totiž v rozhodujícím pátém utkání nechtěně napálil umpirového rozhodčího Arnauda Gabase míčkem do oka a byl okamžitě diskvalifikován! Frustrovaný Kanaďan ve třetí sadě ztratil servis (za stavu 3:6, 4:6, 1:1) a chtěl si ulevit odpálením balonku na tribunu, jenže fatálně selhal a z blízkosti několika metrů tvrdě trefil Gabase. „Je mi trapně a neuvěřitelně se stydím. Je strašné, že jsem nechal svůj tým na holičkách,“ soukal ze sebe posmutnělý Shapovalov, který se své oběti okamžitě omluvil.

 

 

 

Postup sme si nezaslúžili, tvrdí Martin Kližan

Martin Kližan neskrýval rozčarovanie po prehre s Mártonom Fucsovicsom v nedeľňajšej dvojhre, ktorá rozhodla o tom, že slovenskí tenisoví reprezentanti senzačne neuspeli proti Maďarom v stretnutí 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára. Slovák podľahol v dueli s jednotkou maďarského tímu za 150 minút 6:3, 3:6, 3:6, 5:7.

 

 

 

Veselý vybojoval čestný bod

Češi prohráli v utkání prvního kola Světové skupiny Davisova poháru v Austrálii 1:4. Za již rozhodnutého stavu se v úvodní nedělní dvouhře postaral o snížení JIŘÍ VESELÝ (23), který v klubu Kooyong v Melbourne porazil domácího deblového specialistu Sama Grotha 3:6, 7:5 a 6:3. V závěrečném duelu pak JAN ŠÁTRAL (26) podlehl Jordanu Thompsonovi 6:7 a 2:6.

 

 

 

Berlocq zpražil Maradonu: Drž hubu!

Loňské vítěze Davisova poháru dělí jen krok od baráže, když v Buenos Aires prohrávají s Itálií 0:2 a nálada houstne. CARLOS BERLOCQ (34) si po páteční prohře s Andreasem Seppim dokonce postěžoval na legendárního Diega Maradonu. „Byl až příliš hlasitý. Seděl hodně blízko kurtu a pořád křičel mé jméno,“ konstatoval Argentinec, který neudržel nervy na uzdě a legendě se nakonec omlouval. „Po zápase jsem se Diegovi omluvil, protože jsem mu jednou řekl, ať už drží hubu.“

 

 

 

Navrátil: Kluci dělali, co mohli. Ale....

Bez soucitu vyprášili favorizovaní Australané Samuel Groth s Johnem Peersem outsidery z Česka JIŘÍHO VESELÉHO (23) s JANEM ŠÁTRALEM (26) 6:3, 6:2, 6:2 a zajistili svému týmu postup z prvního kola Světové skupiny – 3:0. „Jsem kapitánem jedenáct let, ale nikdy jsem neprohrál jako tady,“ posteskl Jaroslav Navrátil. Dobrou zprávou jest to, že do dalšího zápasu může předběžně počítat s jedničkou Tomášem Berdychem.

 

 

 

Veselý opět zklamal, Češi jsou krok od baráže

Českým reprezentantům vstup do letošního ročníku Davisova poháru vůbec nevyšel, když v Austrálii neuhráli během úvodního dne ani set a prohrávají 0:2. Kapitána Jaroslava Navrátila nepotěšil především JIŘÍ VESELÝ (23), který v roli týmové jedničky nestačil na Jordana Thompsona 3:6, 3:6, 4:6, a překvapit nedokázal ani JAN ŠÁTRAL (26) v duelu s favorizovaným Kyrgiosem (2:6, 3:6, 2:6).

 

 

 

Hewitt studoval Šátrala, Navrátil nepřekvapil

Pokud chtěl kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil Australany svojí nominací pro páteční dvouhry překvapit, tak se mu to nepovedlo. „Přesně takhle jsme to čekali. Nic překvapivého,“ okomentoval nasazení Jiřího Veselého s Janem Šátralem šéf domácího týmu LLEYTON HEWITT (35)

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Další informace