Hráč týdne

Lopez na agresivní »fanoušky«: „Imbecilové!“

Že jsou Italové horkokrevným národem, není žádné tajemství: zásluhou Fogniniho to ví i tenisový svět. Diváci se tak ale zatím projevovali spíše na fotbale – až do letošního Říma, kde dva fanoušci po celý duel proti Kyrgiosovi nadávali španělskému krasavci FELICIANU LOPEZOVI (33).

 

 

 

HRÁČ TÝDNE: Tisícovkař Federer. A čísla, která nelžou

Velikost ROGERA FEDERERA (33) nemá smysl popisovat velkolepými slovy: úplně k tomu stačí čísla. Tisícovka výher je bez komentáře, ale tušíte, kolik soupeřů mělo tu čest s ním prohrát? Kolik jim nadělil »kanárů«? Kolikrát utekl ze stavu 0:2 na sety? Kolik zvládl »pětiseťáků«? Pokud ne, čtěte – a zírejte…

 

 

 

HRÁČKA TÝDNE: Velká poražená Kerberová

Na hvězdném tenisovém nebi je možná trochu nenápadná, nachází se na samém chvostu Top 10, jejím grandslamovým maximem je dvojí semifinále. Ale její výkon v rozhodujícím zápase o Fed Cup, jednom z nejkvalitnějších a nejkrásnějších v pohárové historii, řadí ANGELIQUE KERBEROVOU (26) do špičky absolutní. „Byl to můj asi »nej« zápas. Ale Petra byla lepší,“ uznala sympaticky Němka se silně prociťovanými polskými kořeny po utkání, kterému by, řečeno fotbalovou terminologií, »slušela remíza«.

 

 

 

HRÁČ TÝDNE: Raonic objevil lásku k tenisu na táboře

Narodil se sice v bývalé Jugoslávii, už dlouho ale hrdě reprezentuje Kanadu. V jejích barvách také dobývá tenisový svět. Třiadvacetiletý MILOS RAONIC si minulý týden přijel do Paříže pro letenku do Londýna, která by znamenala jeho premiérovou účast na Turnaji mistrů, a díky finálové účasti si svoji »trofej« také vybojoval.

 

 

 

HRÁČKA TÝDNE: Halepová, ztělesněná pokora

Ve třiadvaceti letech ukázala naplno svůj potenciál. Až do finále neměla SIMONA HALEPOVÁ na Turnaji mistryň v Singapuru konkurenci. Serena Williamsová, kterou Rumunka v základní skupině deklasovala 6:0, 6:2, jí to v zápase o všechno vrátila, přesto se rodačka z Konstanty stává Hráčkou týdne našeho webu.

 

 

 

HRÁČKA TÝDNE: Pavljučenkovová rozzářila Moskvu

Poslední dobou neprožívala snadné období. Od triumfu na lednovém halovém klání v Paříži se ANASTASIA PAVLJUČENKOVOVÁ (23) na kurtu hlavně trápila. V následujících sedmnácti turnajích postoupila jen jednou do čtvrtfinále a byla častým terčem kritiky ruských médií. Na osmnáctý pokus ale všechny umlčela, když triumfovala na domácím podniku v Moskvě.

 

 

 

HRÁČKA TÝDNE - a smolařka roku… Giorgiová

Ve víru ohlasů na linecký turnajový primát Karolíny Plíškové poněkud zanikl pozoruhodný a zároveň smutný detail týkající se její houževnaté soupeřky. CAMILA GIORGIOVÁ (22), nenápadná dívka s obrovským potenciálem, hrála své druhé finále a v obou neproměnila mečbol…

 

 

 

HRÁČ TÝDNE: »Polámaný« i dojatý bojovník Nišikori

Turnaj v Tokiu měl zpočátku charakter jatek přichystaných na favority: v prvním kole se poroučeli dva nejvýš nasazení Wawrinka a Ferrer, přidal se i další favorit Tsonga… Nakonec ale vše dopadlo tak, jak podle japonských pořadatelů mělo: triumfovala domácí modla KEI NIŠIKORI (24), a to po Kuala Lumpur už na druhém podniku za sebou. Vítěz patnácti z šestnácti posledních zápasů by si tak zasloužil nejen titul Hráče týdne Tennis Areny, ale vlastně - ač pochází ze Země vycházejícího slunce - i hráče pomyslného půlměsíce.

 

 

 

HRÁČ TÝDNE: Benneteau, smolař bez titulu

Nemá výrazných slabin, patří mezi komplexní hráče, přesto JULIEN BENNETEAU i ve dvaatřiceti letech stále marně čeká na turnajový titul. Nepovedlo se mu ho ukořistit ani v desátém finále kariéry. V oblíbeném Kuala Lumpur, kde bojoval o triumf potřetí za sebou, tentokrát nestačil na nasazenou jedničku Kei Nišikoriho 6:7, 4:6. Přesto se stává naším hráčem týdne.

 

 

 

HRÁČKA TÝDNE: Ivanovičová má čtvrtý letošní titul

Před šesti lety jí tenisový svět ležel u nohou. Tehdy ANA IVANOVIČOVÁ (26) triumfovala na Roland Garros a stala se světovou jedničkou. Pak přišel výkonnostní sešup, v roce 2010 klesla srbská kráska až na 65. příčku žebříčku a léta se pak trápila. Letos ale přišel úžasný kariérní restart.

 

 

 

Strana výpisu

1