Prague Open 2015

Rozbolavěné Allertové chyběl k titulu kousíček

Smutná a unavená byla po finále Advantage Cars Prague Open DENISA ALLERTOVÁ (22), jež coby nasazená jednička nestačila v posledním turnajovém duelu na o rok starší Španělku Torrovou-Florovou 3:6, 6:7.

 

 

 

Allertová tažení vavřínem nezavršila, titul pro Španělku

Po Nicole Vaidišové ve čtvrtfinále a Petře Cetkovské mezi čtyřmi přehrála MARÍA TERESA TORROVÁ-FLOROVÁ (23) i nejvýše nasazenou DENISU ALLERTOVOU (22) a domů do španělské Villeny veze po výhře 6:3, 7:6(5) trofej z Advantage Cars Prague Open. Žádné z českých hvězd turnaje spolupořádaného Tennis Arenou nenechala sedmá nasazená na Štvanici ani set a připsala si třináctý singlový titul z ITF; kromě nich má už i vavřín z WTA z loňského Marrákéše.

 

 

 

Famózní obrat Allertové! Cetkovská i Pavlásek končí

Nebyl to zápas z nejkrásnějších, zato bitva plná obratů a návratů do skoro ztraceného utkání – a DENISA ALLERTOVÁ (22) ji nakonec v semifinále Advantage Cars Prague Open, spolupořádaném Tennis Arenou, zvládla. „Urvala jsem to silou vůle,“ přiznala o své vydřené výhře 0:6, 6:3, 7:6(3) nad Ukrajinkou Zaněvskou, k níž ji nastartoval obdržený »kanár«… Semifinále naopak nevyšlo PETŘE CETKOVSKÉ (30) ani ADAMU PAVLÁSKOVI (20).

 

 

 

Cetkovská zažila kvůli kyčli bezesné noci

Před necelým rokem coby 63. hráčka žebříčku proháněla na US Open Petru Kvitovou, hned po prohře 4:6, 2:6 jí ale píchlo v noze tak, že na půlroku musela na tenis zapomenout. Teď je PETRA CETKOVSKÁ (30) zpět. Na Advantage Cars Prague Open 2015 potvrzuje, že se jí vrací forma: postoupila už do semifinále. „Nejdůležitější ale je, že jsem zdravá,“ připomněla prostějovská rodačka.

 

 

 

Má trenérka motivuje mne i soupeřky, říká Krejčíková o Novotné

Je na vzestupu, »o tom žádná«. Titul v Olomouci, čtvrtfinále v Sobotě, finále na Tennis Arena Cupu v Plzni, to byly výsledky BARBORY KREJČÍKOVÉ (19) na ITF turnajích před Prague Open. Na něm jí pak sice udělila v prvním kole lekci Slovenka Kučová, ale… „I po prohrách, jako třeba v Plzni, mě trenérka pochválila a řekla, že je za námi super týden a jedeme dál. Je mým hlavním hnacím motorem, mou největší motivací,“ oceňuje česká naděje, jež předchozí týden odehrála 9 zápasů v 7 dnech a pak v Praze »dojela« na únavu.

 

 

 

Prague Open: Allertová otočila bitvu, dál jdou i Cetkovská s Pavláskem

Čtvrtfinálový pátek začal na znovu rozpálené Štvanici pro český tenis skvěle: turnajová jednička DENISA ALLERTOVÁ (22) zopakovala ve čtvrtfinále Advantage Cars Prague Open, spolupořádaném Tennis Arenou, výhru nad Belgičankou Bonaventureovou z 1. kola kvalifikace Australian Open, byť tentokrát potřebovala tři sety. Mezi čtyřmi nejlepšími je po skreči soupeřky (na turnaji už druhé) i PETRA CETKOVSKÁ (30). V posledním a možná nejkrásnějším utkání dne přehrál skvělý ADAM PAVLÁSEK (20) zkušeného Darcise.

 

 

 

Allertová i Vondroušová: Lepší horko než pavouci

V českých luzích a hájích nenajdete mnoho progresivnějších hráček. DENISA ALLERTOVÁ (22) s MARKÉTOU VONDROUŠOVOU (16) společně bojovaly v rámci druhého kola Advantage Cars Prague Open 2015. Přestože měla navrch ta zkušenější (dvakrát 6:2), pro mladou soupeřku našla jen slova uznání.

 

 

 

Přijďte na Štvanici a ušetříte

Na Štvanici je tento týden k vidění špičkový tenis a řada zajímavých hráčů od někdejší světové sedmičky Nicole Vaidišové a turnajové jedničky Denisy Allertové až po juniorskou hvězdu Markétu Vondroušovou a daviscupovou naději Adama Pavláska. Vstupné je zdarma, přesto však můžete ušetřit. Roční předplatné Tenis Areny, která je spolupořadatelem Prague Open, pořídíte u stánku v areálu I. ČLTK o stovku levněji – za 380 Kč. A pokud se do tenisové Mekky nedostanete, zeptejte se u svého stánku s tiskem.

 

 

 

Vaidišová nadělila »kanára«, Allertová lepší Vondroušové

Hodinu a 53 minut potřebovala NICOLE VAIDIŠOVÁ (26) na rozpálené Štvanici k tomu, aby ve druhém kole Advantage Cars Prague Open, spolupořádaném Tennis Arenou, porazila 6:1, 4:6, 6:0 Španělku Pousovou-Tiovou, v žebříčku postavenou o 78 míst lépe. V utkání světové juniorské a turnajové jedničky pak dominovala ta druhá: DENISA ALLERTOVÁ (22) je po výhře dvakrát 6:2 nad MARKÉTOU VONDROUŠOVOU (16) také už ve čtvrtfinále, stejně jako PETRA CETKOVSKÁ (30).

 

 

 

Allertová si jako jednička nepřipadá

Do Prague Open vstoupila jako nejvýše nasazená, to ale pro DENISU ALLERTOVOU (22) neznamená nic podstatného. „Snažím se to nevnímat,“ prozradila ve středu po svém hladkém triumfu nad Řekyní Sakkariovou 6:2, 6:3. „Vždyť je tady spousta výborných hráček. Nicole Vaidišová, Petra Cetkovská a další. Je to tak vyrovnaný, že se jako jednička necítím,“ dodala skromně.

 

 

 

Strana výpisu

1