Prague Open 2015

Další cíle Vondroušové? US Open a škola

Je jí šestnáct let, je juniorskou světovou jedničkou a teď – i přes svůj nezralý věk – pozvolna proniká do tajů dospělého tenisu. Pro hvězdičku I. ČLTK Praha MARKÉTU VONDROUŠOVOU je domácí Advantage Cars Pargue Open 2015 třetím velkým turnajem mezi ženami. Na jeho úvod si poradila s Renatou Voráčovou, hráčkou, přesně o 15 let, 10 měsíců a 22 dní starší.

 

 

 

Nicole Vaidišová: Každý zápas je překvápko

Povedený vstup do Prague Open má za sebou bývalá světová sedmička NICOLE VAIDIŠOVÁ (26); na úvod turnaje ITF s dotací 75 000 dolarů, který pořádá Tennis Arena, přehrála Bulharku Kostovovou dvakrát 6:4. „Nebudu lhát, že jsem nebyla nervózní. Přece jen půlka tribuny byla moje,“ usmála se dvojnásobná semifinalistka grandslamů a dodala: „Výhra mě moc těší.“

 

 

 

Vondroušová uspěla v derby, dál i dalších 5 Čechů. Včetně Vaidišové

Dopoledne zaznamenával český tenis na Štvanici při Advantage Cars Prague Open, spolupořádaném Tennis Arenou, jen samé ztráty, pak se ale domácí rozjeli. Do druhého kola postoupila favoritka turnaje DENISA ALLERTOVÁ (22), nadějná KAROLÍNA MUCHOVÁ (18) si připsala skalp turnajové čtyřky, soupeřka vzdala PETŘE CETKOVSKÉ (30) a v duelu generací přehrála MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (16) zkušenější krajanku Renatu Voráčovou. Davy diváků pak potěšila postupem i dobrým výkonem NICOLE VAIDIŠOVÁ (26). ADAM PAVLÁSEK (20) je už ve čtvrtfinále.

 

 

 

Ženy mají ve vedru výhodu. Možnost sprchy při zápase

Sluníčko a teplo je jistě hezká věc – ale někdy co je moc, to je moc… Komu současná pětatřicetistupňová výheň během Prague Open radost často doopravdy nedělá, jsou tenisté. Tenistky jistě také, ty ale mají oproti svým mužským protějškům zdánlivě drobnou, leckdy ale doslova spásnou výhodu. Za určitých podmínek smějí na základě tzv. heat rule při zápase pod sprchu.

 

 

 

Pavlásek dospěl: Tenisu teď dávám všechno

Snový start má za sebou na letošním Prague Open, který spolupořádá Tennis Arena, ADAM PAVLÁSEK (20), jenž v prvním kole deklasoval osmého nasazeného Němce Jana-Lennarda Struffa 6:0, 6:1. Na kurtu se v horkém počasí zdržel jen šestačtyřicet minut.

 

 

 

Prague Open: Pavlásek zahájil exhibicí

Nejlepší z českých hráčů, kteří poměří síly se světem tento týden na Advantage Cars Prague Open, štěstí na los zrovna neměl – ale nic si z toho nedělal. ADAM PAVLÁSEK (20) v prvním kole zdrtil osmého nasazeného Němce Struffa, 112. hráče planety (sám je 166.), za pouhých 46 minut! Naopak slovenský tenis zažil na Štvanici vraždění neviňátek: skončili Andrej Martin, Dominik Šproch i Adrian Sikora.

 

 

 

Vaidišová načne Prague Open proti Kostovové

NICOLE VAIDIŠOVÁ (26) se při svém prvním startu v Česku po návratu na dvorce střetne s 205. hráčkou světa Elicou Kostovovou. Bývalá světová sedmička a aktuálně 260. hráčka žebříčku WTA se s bulharskou soupeřkou utká ve středu v 1. kole turnaje Prague Open na Štvanici.

 

 

 

Jan Šátral: Karta mi ušetřila síly

Dvě hodiny se kamarádi ze Štvanice JAN ŠÁTRAL (25) a Robin Staněk (20) honili na kurtu číslo 2, než první z nich zvedl ruce nad hlavu – 2:6, 6:3, 6:4. Postup do 2. kola Prague Open slavila v bitvě hráčů, kteří získali volné karty, zkušenost. „A špetka štěstí,“ usmál se vítěz, 218. hráč světa, který prožívá nejlepší chvíle kariéry a na US Open prvně okusí kvalifikaci grandslamu.

 

 

 

Kudlu fakt ne, říká Hernych. S úsměvem a s ortézou

Za normálních okolností by JAN HERNYCH (36) byl touhle dobou na Štvanici v »plné polní«, tentokrát se tu však rozvážně prochází s rukama v kapsách. Místo raket má ortézu, ale… „Dopadl jsem vlastně celkem dobře. Je to na měsíc úplně bez tenisu, spíš asi na šest neděl. Celkově mi to ty dva měsíce vezme,“ bilancuje následky osudného čtvrtfinálového podklouznutí v Newportu před třemi týdny. A velmi dobře ví, že vše mohlo být mnohem, mnohem horší…

 

 

 

Mertl v Praze skončil v prvním kole

Horký letní den nepřinesl na Štvanici českým fanouškům o moc víc radosti, než jim nabídlo krásné počasí. Hned v prvním kole challengeru Advantage Cars Prague Open, který spolupořádá Tennis Arena, končí domácí zástupce JAN MERTL (33) a v kvalifikaci se nevedlo ani jeho krajanům.

 

 

 

Strana výpisu

2