Prague Open 2016

Štvanice v dešti aplaudovala Giraldovi

Počasí sice fanouškům, kteří v neděli odpoledne dorazili na Štvanici, nepřálo, za vytrvalost se jim však dostalo odměny; Kolumbijec SANTIAGO GIRALDO (28) s ULADZIMIREM IGNATIKEM (26) předvedli v poměrně silném dešti oku lahodící podívanou. Až v tie-breaku rozhodujícího setu rozhodl o svém triumfu Jihoameričan, který Bělorusa žijícího v Bratislavě porazil 6:4, 3:6, 7:6.

 

 

 

Štvanický aplaus pro Giralda

Osmadvacetieltý Kolumbijec veze ze silně obsazeného Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova titul, když v dramatickém finále udolal Bělorusa žijícího na Slovensku Ignatika 6:4, 3:6, 7:6. Připsal si tak devátý titul na challengerech v kariéře.

 

 

 

Petera: Navýšení dotace je velmi reálné

Dámská část Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova vyvrcholila v neděli finálovým duelem. V německém derby uspěla Antonia Lottnerová nad favorizovanou Witthöftovou 7:6, 1:6, 7:5 a připsala si nejcennější titul v kariéře. „Poctivě odehrála celou kvalifikaci a pak i hlavní soutěž, přičemž startovní pole bylo letos velmi silné,“ zhodnotil to turnajový ředitel TOMÁŠ PETERA (45), který už plánuje, jak podnik pro příští rok vylepšit. A navýšení dotace se nabízí.

 

 

 

Životní titul pro Lottnerovou

Devatenáctiletá Němka, která se do hlavní soutěže Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova probojovala z kvalifikace, porazila ve štvanickém finále zkušenější krajanku Witthöftovou 7:6, 1:6, 7:5 a připsala si nejcennější titul v kariéře.

 

 

 

Finále na Štvanici zpozdil déšť

Finálový den Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova na pražské Štvanici mírně komplikuje déšť. Pořadatelé se proto rozhodli, že finále žen mezi Lottnerovou a Witthöftovou odstartuje v 11.40 na kurtu č. 2. Muži (Ignatik vs. Giraldo) začnou nejdříve ve 12.00 na malém centrkurtu.

 

 

 

Voráčová veze z Prahy titul

Druhý nasazený pár Renata Voráčová a Demi Schuursová opanoval na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova soutěž čtyřhry, když ve finále porazil za hodinu a 34 minut Španělky Solerovou-Espinosovou s Tormovou 7:5, 3:6, 10:4.

 

 

 

Kolář: Liberec, Itálie a pak maturita!

Posledním Českým zástupcem ve dvouhrách Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova byl devatenáctiletý mladík ZDENĚK KOLÁŘ, který v semifinále štvanického podniku podlehl šestému nasazenému Giraldovi dvakrát 4:6. Vítěz se v nedělním finále střetne s Bělorusem Ignatikem (zdolal Albota 6:1, 6:2).

 

 

 

Zelenay z Prahy spěchal balit na olympiádu

Svůj třetí deblový titul v sezoně získal na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova třiatřicetiletý slovenský obr IGOR ZELENAY, který s Rakušanem Knowlem přehrál Arguella a Peraltu 6:4, 7:5. „Byl to nejtěžší zápas v turnaji,“ připustil slovenský daviscupový reprezentant.

 

 

 

Německé finále na Štvanici

Devatenáctiletá Slovenka Rebecca Šramková si svoje letošní čtvrté finále na turnajích ITF nezahraje. V semifinále Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova totiž podlehla Němce Carině Witthöftové 7:5, 1:6, 3:6. Vítězku čeká v nedělním zápase o titul (od 11.00) krajanka Antonie Lottnerová, jež si poradila se Švédkou Petersonovou 6:3, 3:6, 6:2.

 

 

 

Kližan končí ve čtvrtfinále

Martin Kližan se s letošním ročníkem Advantage Cars Prague Open by Zenova loučí ve čtvrtfinále, kde nestačil na Santiaga Giralda po výsledku 1:6, 5:7. Nasazená jednička ve druhém setu nevyužila nadějné vedení 5:2 a na Štvanici nenaváže na finále z roku 2012. Kolumbijec naopak postupuje do semifinále, kde vyzve talentovaného Zdeňka Koláře.

 

 

 

Strana výpisu

1