Australian Open

Federer slavil do šesti do rána

V pátém setu finále Australian Open s Rafaelem Nadalem prohrával 1:3. V tu chvíli si ROGER FEDERER (35) řekl: „Ještě tady máš jeden odehrát jeden set, chlape.“ Vzchopil se, vyhrál pět gamů v řadě a ukončil více než čtyřleté čekání na zisk dalšího grandslamového titulu. „Upřímně, nikdy bych nevěřil, že tenhle turnaj můžu vyhrát. Pořád tomu nemohu uvěřit,“ ohlédl se osmnáctinásobný grandslamový šampion v rozhovoru pro TIME.

 

 

 

Finálová bitva trhala rekordy ve sledovanosti

Dechberoucí finále Australian Open mezi ROGEREM FEDEREREM (35) a RAFAELEM NADALEM (30) se zapsalo do historie jakožto nejsledovanější událost v historii kanálu Eurosport. Bitvu odvěkých rivalů totiž podle portálu Discovery naladilo na svém přijímači 15.2 milionu diváků napříč Evropou a každý okamžik z téměř čtyřhodinové dramatu v průměru sledovalo 5.9 milionu diváků.

 

 

 

Nekončete, legendy! Svět se rozplýval u finále

Někdo sledoval finále Australian Open mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem z postele (třeba Iveta Benešová), jiný během příprav na další turnaj v Petrohradu (jako Darja Gavrilovová) a někdo v klidu z pohovky (například Dominika Cibulková), všichni se ale na sociálních sítích shodli; tohle byl zápas, z něhož běhal mráz po zádech. A to i ostříleným matadorům, kteří v bílém sportu už něco zažili! „Nedokážu uvěřit, co jsem právě sledoval,“ rozplýval se nad čarovným soubojem bývalý vynikající hráč Andy Roddick. Srdíčko plesalo i nynějším hvězdám. „Díky, oběma! Nikdy nepřestaňte hrát tenis,“ rozplýval se za všechny Juan Martin Del Potro.

 

 

 

Federer po úchvatné bitvě: Bral bych remízu

Zápas jako řemen. Reklama na tenis. ROGER FEDERER (35) s RAFAELEM NADALEM (30) svedli ve finále Australian Open úžasnou bitvu. Kdyby mohl epický duel skončit remízou, byl by to tentokrát ten nejspravedlivější výsledek. Takhle měl radost z triumfu jen čerstvý osmnáctinásobný grandslamový šampion Federer; svého úhlavního rivala zdolal po necelých čtyřech hodinách v pěti setech 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3.

 

 

 

Finále »dinosaurů« je tady. Federer vs. Nadal

Ve finále dvouhry mužů na Australian Open se se očekává impozantní podívaná. V boji o titul se v neděli od 9:30 středoevropského času střetnou v duelu titánů ROGER FEDERER (35) a Španěl RAFAEL NADAL (30). Ať vyhraje v Melbourne Parku jeden nebo druhý, vítěz se zapíše do historie.

 

 

 

Dojemný vzkaz pro Kvitovou: Chybíš nám!

Ačkoliv samotné Australian Open žije mnoha svými příběhy, hráči i hráčky si během něj vzpomněli i na chybějíci kolegyni: PETRU KVITOVOU (26). České hvězdě, kterou loni před Vánocemi pobodal v jejím bytě neznámý útočník, nahráli dojemný vzkaz plný slov podpory i přání rychlého uzdravení. Vystupujících je celá řada: Barbora Strýcová, Andrea Hlaváčková, Andrea Petkovicová, Světlana Kuzněcovová, ale i Stan Wawrinka.

 

 

 

Serena Williamsová vybojovala 23. grandslamový titul

Královna je zpátky! SERENA WILLIAMSOVÁ (35) vyhrála posedmé v kariéře Australian Open, když v sobotním finále v Melbourne porazila starší sestru VENUS (36) za necelou hodinu a půl 6:4, 6:4. Američanka ziskem rekordního třiadvacátého grandslamového titulu předstihla legendární Steffi Grafovou a díky triumfu se navíc od pondělí znovu vrátí na post světové jedničky.

 

 

 

Nadal udolal Dimitrova a těší se na Federera

Nejlepší zápas letošního Australian Open? Podle Johna McEnroa rozhodně! RAFAEL NADAL (30) v pátečním semifinále porazil Grigora Dimitrova za 4 hodiny a 56 minut 6:3, 5:7, 7:6, 6:7, 6:4 a v Melbourne postoupil počtvrté do finále. „Jsem strašně spokojený! Byl to fantastický a hodně emotivní zápas,“ zářil štěstím Španěl, kterého ve finále čeká největší rival – Roger Federer. „Nebudu lhát. Je to speciální být s Rogerem znovu ve finále grandslamu. Je vzrušující, že jsme pořád tady a bojujeme o velké tituly.“

 

 

 

VIDEO: Jak si Hlaváčková »zachránila život«

ANDREA HLAVÁČKOVÁ (30) si v Melbourne málem prožila olympijské »déjà vu«. Američanka Bethanie Matteková-Sandsová na ní ve finále čtyřhry Australian Open tasila úder (skončil v autu), po němž měla plzeňská rodačka co dělat, aby se vyhnula míči, jenž mířil přímo na její obličej. Česká reprezentantka sice skončila na zemi, oproti Riu, kde jí způsobila zlomeniny Švýcarka Hingisová, si ale mohla oddychnout; dalšímu zranění díky skvělému reflexu naštěstí unikla.

 

 

 

Jsme Spiderman a »česká zeď«, smály se Bethanie s Lucií

Tenhle pocit neomrzí. LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (29) s BETHANIÍ MATTEKOVOU-SANDSOVOU (31) společně počtvrté ovládly turnaj čtyřhry na grandslamu. V Melbourne triumfovaly podruhé, když ve finále otočily proti Hlaváčkové s Pcheng Šuaj na 6:7, 6:3, 6:3. „Slavily jsme jako pětileté děti,“ řekla za sehraný pár Američanka. „Viděly jsme na trofeji naše jména a teď tam budou znovu,“ doplnila nadšeně.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...

 

Další informace