US Open

Přežil holocaust. V osmdesáti si zahrál s McEnroem

Tenisový nadšenec LES HELD toho zažil hodně a několikrát se ocitl tváří v tvář smrti. Osmdesátiletý senior na vlastní kůži prožil období holocaustu. Osudovým se mu stal rok 1942, kdy coby šestiletý klučina putoval s celou rodinou do koncentračního tábora. Po třech letech byl jediným přeživším. Později na vlastní pěst odešel do Ameriky - země v níž si lidé plní sny. Jeden takový si na podzim svého života užil i vitální Les; na US Open si zahrál se svým idolem JOHNEM MCENROEM (57).

 

 

 

Matteková-Sandsová: Lucka mi dala šanci!

Dohromady se daly náhodou, teď jsou z nich ale kamarádky na život a na smrt. LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (29) s BETHANIÍ MATTEKOVOU-SANDSOVOU (31) týmovou pohodu umějí prodat i na kurtu. V New Yorku získal vyvážený pár už svůj třetí grandslamový titul. Do kompletní sbírky mu chybí jediné; dobýt Wimbledon.

 

 

 

VIDEO: Promiň, chlape. Nemohl jsem to vydržet

Vyčerpaný po finále US Open nebyl jen vítěz Stan Wawrinka, ale také jeho soupeř NOVAK DJOKOVIČ (29). Zatímco Švýcar šel do souboje s taktikou nedat utrpení na dvorci za žádnou cenu najevo, světová jednička musela v boji o titul dvakrát požádat o čas na ošetření nohy.

 

 

 

Wawrinka před finále: Nervy, třes a pláč!

Takhle drsný grandslam STAN WAWRINKA (31) nezažil. Nový šampion US Open si podle vlastních slov poslední velký turnaj sezony doslova protrpěl. O to cennější je, že po jeho konci veze domů do Lausanne krásný stříbrný pohár určený pro vítěze. Světovou jedničku Djokoviče v posledním duelu podniku zdolal 6:7, 6:4, 7:5, 6:3 a potvrdil, že je mužem velkých zápasů.

 

 

 

Kužmová prehrala vo finále US Open, no aj tak si splnila sen

VIKTÓRIA KUŽMOVÁ (18) nasadená ako trinásta prehrala za 70 minút 3:6, 2:6 s domácou päťkou podujatia KAYLOU DAYOVOU (16) v nedeľňajšom finále dvojhry junioriek na US Open v New Yorku Bol to jej premiérový vzájomný duel so 16-ročnou ľavorukou päťkou mládežníckeho hodnotenia.

 

 

 

VIDEO: Kryjte se! Nesportovní Vandewegheová útočí

Když se na jedné straně kurtu sejdou COCO VANDEWEGHEOVÁ (24) a Martina Hingisová, tak je skoro lepší, aby si jejich soupeřky vzaly helmu. Švýcarka na olympijských hrách vzbudila rozruch nastřelením hlavy Andrey Hlaváčkové, ale její nová parťačka je snad ještě zákeřnější. Američanka v semifinále čtyřhry US Open neudržela nervy a po prohrané výměně na síti vztekla mrskla raketu přesně mezi nevěřícně koukající Caroline Garciaovou a Kristinu Mladenovicovou. Francouzky naštěstí nepřišly k újmě. Naopak, soupeřky vyřadily a v neděli v podvečer si zahrají o titul.

 

 

 

Kerberová: Všechno začalo před pěti lety v New Yorku

Co se dá stihnout během pěti let? ANGELIQUE KERBEROVÁ (28) v roce 2011 překvapila, když jakožto 92. hráčka světového žebříčku došla až do semifinále US Open, kde nestačila na Sam Stosurovou, ale nastartovala svoji kariéru... „Moje cesta začala před pěti lety právě zde. A teď tady stojím s trofejí pro vítězku. Letos se mi uskutečnily všechny sny,“ konstatovala Němka po výhře nad Karolínou Plíškovou.

 

 

 

Nová světová jednička? Příjemná změna, řekla Plíšková

Co na srdci, to na jazyku. KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (24), poražená finalistka letošního US Open, byla na tiskové konferenci upřímná, pohotová a nad věcí. „Co vám probíhalo hlavou, když jste viděla Kerberovou, jak přebírá trofej?“ zněla jedna z otázek. „Nic,“ vypálila bez rozmyšlení nová hvězda českého tenisu.

 

 

 

VIDEO: Finále US Open - chyby, emoce i pohár naopak

Jaké bylo první grandslamové finále kariéry KAROLÍNY PLÍŠKOVÉ (24)? Plné skvělých výměn, rychlosti, citu, emocí, ale i chyb, které lounskou rodačku stály finálový triumf. Po výsledku 6:3, 4:6, 6:4 se z vítězství radovala německá favoritka Anglelique Kerberová, která na konci dne při pózování poněkud zápasila se svojí novou stříbrnou »hračkou« Na nejzajímavější momentky ze sobotního mače se podívejte uvnitř článku.

 

 

 

Plíšková před finále: Věřím si

Když KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (24) vynechala olympijské hry, dočkala se od některých fanoušků ostré kritiky. Ze sportovního hlediska to byl ale prozíravý tah, který zúročila na zámořském »betonovém« turné. Teď se připravuje na finále US Open. „Věřím si,“ řekla před soubojem s Němkou Kerberovou lounská rodačka.

 

 

 

Strana výpisu

1 ...