Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Allertová i Vondroušová: Lepší horko než pavouci

Markéta Vondroušová s Denisou Allertovou předvedly malému štvanickému centrkurtu kvalitní podívanou (Foto: Martin Sidroják)

Markéta Vondroušová s Denisou Allertovou předvedly malému štvanickému centrkurtu kvalitní podívanou (Foto: Martin Sidroják)

V českých luzích a hájích nenajdete mnoho progresivnějších hráček. DENISA ALLERTOVÁ (22) s MARKÉTOU VONDROUŠOVOU (16) společně bojovaly v rámci druhého kola Advantage Cars Prague Open 2015. Přestože měla navrch ta zkušenější (dvakrát 6:2), pro mladou soupeřku našla jen slova uznání.

Ty dvě se spolu poprvé potkaly až letos v zimě, kde si navzájem sparingovaly. „Tehdy to bylo vyrovnané, takže jsem věděla, že to nebudu mít snadné,“ vzpomínala Allertová. Kromě tenisu si společně i poklábosily – a padly si do oka. „Denisa je opravdu fajn, na nic si nehraje. Prostě pohodářka,“ ocenila Vondroušová.

Jejich středeční bitva byla sice výsledkově jednoznačná, Allertová se ale na výhru docela nadřela. „Na to, že je Markétě šestnáct, hraje výborně. V ženách se stoprocentně prosadí. Má velkou budoucnost. Nemohla jsem si proti ní dovolit ani na chvilku polevit,“ uvedla. Mladší kolegyni přehrála zkušenostmi. „Zaskočila mě, jak hrála dlouhý míče, i když jsem jí zatlačila. Všechno padalo na lajny,“ kroutila hlavou Vondroušová.  

Na obrovské horko, které na Štvanici opět panovalo, předvedly obě kvalitní výkon. „Včera mi to vedro přišlo ještě větší. Nejhorší je, že se v tom nedá ani pořádně spát. Kolem desáté večer je stále kolem osmadvaceti stupňů. To nesnáším,“ zoufala si Allertová. Vondroušová přitakala: „Hrozný. Před třetím setem bych si určitě vzala desetiminutovou přestávku. Osvěžila bych se, vydýchala někde v chládku. I když… vlastně ani nevím, jestli bych vůbec nějaký našla.“

Variantou by byl úkryt v podzemí. To ovšem obě naděje okamžitě smetly ze stolu. „Do sklepa by mě teda kvůli pavoukům nikdo nedostal. Před většíma vždycky zdrhám pryč,“ smála se Allertová. Její mladší kolegyně má pro averzi krajanky pochopení. „Pavouky nesnáším. Zrovna včera jsem musela dva vyhazovat. Společně s kamarádkou Petrou Rohanovou jsme ječely na celý areál,“ otřásla se dodatečně. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//allertova-i-vondrousova-lepsi-horko-nez-pavouci-8701cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist