Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Američanka trénuje s Google brýlemi

Američanka trénuje s Google brýlemi

Američanka trénuje s Google brýlemi

Turnaje Američanka BETHANIE MATTEKOVÁ-SANDSOVÁ (28) nevyhrává, ale zaujmout umí. Ať už obvyklou extravagantní garderobou na dvorcích i mimo ně, nebo barevnými vlasy, případně netradičními metodami v tréninku. Na letošním Wimbledonu všechny překvapila, když trénovala s novinkou s názvem Google Glass.

»Chytré« brýle, kameru, fotoaparát i přenosný počítač v jednom, si pochvalovala a do tréninku je zapojila i v dalších měsících. Američanka byla vybrána do skupiny lidí, kterým je umožněno brýle testovat a pomoci tak k jejich vývoji. Díky Google Glass si nahrává tréninky a výměny z reálného pohledu a pořizuje videoanalýzy.

„Říkala jsem si, že by bylo skvělé v televizi vidět, co vidí mé oči. Je to pohled, jaký jste nikdy dříve nezažili. Všechny soupeřky se mě na brýle ptaly,“ usmívala se tenistka. Chvíli zvažovala, že by s nimi nastoupila i do utkání, potom však nápad zavrhla; brýle by ji přece jen mohly rozptylovat. Na videu ovšem analyzuje díky záznamům správný moment zásahu míčku, postoj při úderu i práci nohou. „I můj trenér je z toho nadšený, je to skvělý tréninkový nástroj,“ pochvalovala si hráčka, která do »bílého« Wimbledonu přijela se zeleno-modrými vlasy. 

Brýle prý používá i mimo dvorec. Nechává se jimi informovat o dopravních situacích při cestě na letiště, o případném zpoždění letu, hledá přes ně recepty na vaření nebo využívá mapy. „Třeba jdu okolo nějaké budovy a hned si ji na brýlích vygoogluju a dostanu informace.“ Tenis však podle ní v jejich používání hraje prim, i pro fanoušky. „Budou si moci hledat statistiky, nahrávat zajímavé výměny svým pohledem a hned je sdílet na sociálních sítích,“ představuje si.

P.S.: Exkluzivní rozhovor s Mattekovou-Sandsovou si můžete přečíst v novém tištěném čísle Tennis Areny

Zdroj: (nos)

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//americanka-trenuje-s-google-brylemi-55cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist