Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Antidopingový systém nefunguje, hájí Djokovič kamaráda

Viktor Troicki a Novak Djokovič jsou velcí kamarádi (Foto: Profimedia.cz)

Viktor Troicki a Novak Djokovič jsou velcí kamarádi (Foto: Profimedia.cz)

O vítězství nad Federerem mluvil na tiskové konferenci méně, než o dopingové kauze krajana Viktora Troického. NOVAK DJOKOVIČ (26) se rozčílil, verdikt označil za nespravedlnost a vyslovil obavu, že se něco podobného může stát kterémukoliv hráči na okruhu. I jemu samotnému. „Tomu systému nevěřím. Nefunguje,“ kritizoval druhý hráč světa. A spustil dlouhý monolog.

Úvodní zápas na Turnaji mistrů Novak Djokovič v úterý večer zvládl, ale radost v Londýně mu zkazila zpráva o kamarádovi Troickém, jenž pyká za porušení dopingových pravidel. Djokovič prý kvůli jeho případu ztratil veškerou důvěru v antidopingový program v tenise. 

„Za prvé, Viktor je můj velmi dobrý kamarád,“ začal vyprávět, když přišla řeč na Troického. Ten v dubnu na turnaji v Monte Carlu neodevzdal vzorek krve, což předtím podle svých slov konzultoval s dopingovou komisařkou, i tak dostal zákaz činnosti na osmnáct měsíců. Trest mu v úterý sportovní arbitrážní soud zkrátil na rok. (Více o případu čtěte ZDE)

„Pro všechny, kdo k němu mají blízko, tedy i mě, je to hodně špatná zpráva. Ale nejen to, znovu to dokazuje, že tento systém WADA nefunguje. Nemám v něj důvěru,“ řekl vítěz šesti grandslamů. S Troickým před třemi lety vyhráli Davis Cup. 

Djokovič se obává, že podobná »nedbalost« dopingových komisařů by mohla v budoucnu potkat i jeho.

„Nevím, jestli zítra komisaři kvůli neprofesionalitě, nedbalosti nebo neschopnosti vysvětlit pravidla řádným způsobem, chybně naloží s mým testem, nebo se stane ještě něco horšího než tohle. Viktor dostal sankci do července příštího roku, ale ta paní se zítra vrátí do práce. Za to nikdo nezodpovídá. Proč? Z mého pohledu to je naprostá nespravedlnost. Neuvěřitelné. Jediný, kdo trpí, je hráč, dodal Djokovič.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//antidopingovy-system-nefunguje-haji-djokovic-kamarada-380cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist