Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Bartůňková a Petr ovládli čtvrtý ročník Tennis Arena Kids Tour

Vítězové Tennis Arena Kids Tour 2017 Nikola Bartůňková a Vojtěch Petr (Foto: Tennis Arena)

Vítězové Tennis Arena Kids Tour 2017 Nikola Bartůňková a Vojtěch Petr (Foto: Tennis Arena)

Týdenní pobyt v akademii Patricka Mouratogloua v Nice si v superfinále Tennis Arena Kids Tour na Štvanici zajistili NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (11) a VOJTĚCH PETR (12). České duo neztratilo v duelech proti Slovákům a Rakušanům jediný set a v příštím roce tak vyrazí do slunné Francie. „Těším se! Určitě tam posbírám hodně zkušeností a bude to zajímavý zážitek,“ řekla bezprostředně po finále šťastná vítězka.

Češi předvedli na cestě za titulem suverénní výkony, když ve čtyřech duelech nadělili soupeřům hned tři kanáry, ale přesto se museli mít na pozoru. Zejména Slováci Sára Šarinová a Michal Krajčí se nechtěli vzdát lacino. „Superfinále bylo skvělé. Nejtěžší byl pro mě zápas s Krajčím, ale bylo potřeba udržet koncentraci po celou dobu,“ konstatoval Petr, se kterým souhlasila i jeho parťačka. „Se Sárou Šarinovou to byl hodně náročný zápas. Všechno dobíhala a nebylo to jednoduché, ale hrála jsem dobře,“ dodala Bartůňková.

Zahanbit se však nechtěli ani Marlies Liel Rothensteinerová a Moritz Lesjak. Rakušané přijeli do Prahy se svazovým trenérem a udivovali profesionálním přístupem. Páteční tiskovou konferenci zvládli bez špetky trémy a před superfinále si k večeři vystačili se špagetami. Jenže těstoviny k triumfu nepomohly. Jako vítězná volba se totiž ukázala tradiční svatomartinská husa s chlupatými knedlíky. „Husa byla výborná. Promastili jsme si klouby a na kurtu nám to pomohlo,“ smál se po triumfu Petr.

Dvanáctiletý talent hájící barvy TK Na Dolině letos na Kids Tour navázal na svůj tři roky starý triumf a po akademii Chris Evertové se podívá také do Nice. „Nejvíce se těším na jídlo, ale celkově samozřejmě na všechno. V akademii jsou výborné podmínky, všechno je k dispozici na jednom místě,“ říkal zaníceně Petr, který akademii Patricka Mouratogloua už navštívil v rámci letního turnaje. To jeho parťačku čeká první podobná zkušenost.

Čeští talenti tak ve Francii mohou nasbírat cenné zkušenosti, které jim mohou pomoci v cestě na vrchol. Jejich ambice totiž nejsou malé. „Chci se dostat na světovou úroveň, vyhrávat grandslamy a být světovou jedničkou,“ řekla jedenáctiletá Nikola, přičemž menší ambice nemá ani o rok starší Vojtěch. „Davis Cup by byl samozřejmě pěkný, ale víc je být prvním hráčem světa.“

 

Superfinále Tennis Arena Kids Tour 2017

Česko - Slovensko 2:0

Petr (CZE) - Krajčí (SVK) 6:1, 6:3
Bartůňková (CZE) - Šarinová (SVK) 6:2, 6:0

Slovensko - Rakousko 2:0

Šarinová (SVK) -  Rothensteinerová (AUT) 7:5, 6:2
Krajčí (SVK) - Lesjak (AUT) 6:4, 6:2

Česko - Rakousko 2:0

Bartůňková (CZE) - Rothensteinerová (AUT) 6:2, 6:0
Petr (CZE) - Lesjak (AUT) 6:0, 6:2

Konečné pořadí:
1. Česko
2. Slovensko
3. Rakousko

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//bartunkova-a-petr-ovladli-ctvrty-rocnik-tennis-arena-kids-tour-19081cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist