Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Berdych: Porazit Djokoviče? Šance tady je!

Tomáš Berdych během přípravy v bělehradské aréně. (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Tomáš Berdych během přípravy v bělehradské aréně. (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Dobrá nálada, pohoda... Češi v Bělehradu pečlivě ladí formu na páteční start poslední fáze Davis Cupu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měly nastat problémy. Skvěle se cítí i hráči, na něž hodlá kapitán Vladimír Šafařík samozřejmě sázet nejvíc - TOMÁŠ BERDYCH (28) a RADEK ŠTĚPÁNEK (34).

AKTUALIZOVÁNO
„Zvykáme si na povrch, na podmínky. Já se cítím skvěle a už se těším, až to vypukne,“ vyprávěl srbským novinářům Radek Štěpánek. „Dvorec je výborně připraven. Je to trošku pomalejší než v Londýně, ale nevidím problém," doplnil mladší parťák. 

„Přijeli jsme bojovat o tři body, které jsou zárukou obhajoby,“ připomněl Berdych. „Čeká nás momentálně nejlepší tým na světě, ale zdaleka nejsme bez šance. Nechybí nám touha po poháru a v týmu panuje skvělá atmosféra,“ dodal.

Českým hráčům zatím vše nahrává do karet. Sami se můžou maximálně soustředit, navíc největší trumf domácích Novak Djokovič dohrál strhující Turnaj mistrů až v pondělí. Druhý nejlepší hráč soupeře Janko Tipsarevič zase trpí chronickými problémy s patou a jeho nominaci vidí lékař výpravy spíš skepticky.

ČTĚTE TAKÉ: Taktika je jasná, jen se nesmí »provařit«

„S Novakem v sestavě jsou Srbové favoritem. Davis Cup je nicméně specifická soutěž. Musíme se soustředit na sebe,“ má jasno Štěpánek. „Pokud ovšem Janko nenastoupí, bude to pro soupeře oslabení,“ dodal čtyřiatřicetiletý rutinér.

Právě na něho se fanatičtí srbští fanoušci »těší« dvojnásob. Moc dobře si pamatují jeho pozápasový pozdrav po posledním vzájemném střetnutí, kdy údajně zneuctil prostředníčkem Janka Tipsareviče.

Podívejte se, jak Štěpánek před rokem pogratuloval Tipsarevičovi k výhře:

 

„Všechno je mezi námi v pořádku,“ ujistil karvinský rodák. „Myslím, že je tady dobrá atmosféra hodná události, jako je finále Davis Cupu.“

Největší překážkou tak samozřejmě bude král halové sezony a muž ve fenomenální formě – Novak Djokovič. Ten neprohrál posledních dvaadvacet utkání a špagát úspěchů hodlá prodloužit i před vlastními fanoušky.

Slabinu družiny z Balkánu také nemusíme hledat příliš dlouho. Čtyřhra! Právě v ní je klíč Čechů k úspěchu. „Každý zápas je důležitý, ale debl může rozhodovat nejvíc. O tom jsme se v minulosti přesvědčili už několikrát,“ prozradil Berdych. "Ve čtyřhře jsme ztratili jeden zápas ze třinácti, tak věřím, že na to navážeme. 

Bilance: ČESKO/ČESKOSLOVENSKO vs. SRBSKO/JUGOSLÁVIE 

(bilance 11 utkání, šest výher X pět výher) 

1935 (Praha): Československo - Jugoslávie 4:1 (1. kolo evropské zóny) 

1936 (Záhřeb): Jugoslávie - Československo 3:2 (1. kolo evropské zóny) 
1937 (Praha): Československo - Jugoslávie 4:1 (semifinále evropské zóny) 
1938 (Záhřeb): Jugoslávie - Československo 3:2 (1. kolo evropské zóny) 
1946 (Praha): Československo - Jugoslávie 2:3 (2. kolo evropské zóny) 
1947 (Záhřeb): Jugoslávie - Československo 0:4 (finále evropské zóny) 
1958 (Záhřeb): Jugoslávie - Československo 0:5 (1. kolo evropské zóny) 
1986 (Sarajevo): Jugoslávie - Československo 0:5 (čtvrtfinále) 
1991 (Praha): Československo - Jugoslávie 1:4 (čtvrtfinále) 
2010 (Bělehrad): Srbsko - ČR 3:2 (semifinále) 
2012 (Praha): ČR - Srbsko 4:1 (čtvrtfinále). 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//berdych-porazit-djokovice-sance-tady-je--452cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist