Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Berdychův kouč: Kdyby na sobě nepracoval, mohl skončit v osmadvaceti

Vít Schlesinger (Foto: Oldřich Hrb)

Vít Schlesinger (Foto: Oldřich Hrb)

V pozadí comebacku Tomáše Berdycha stál i jeden nenápadný muž. VÍT SCHLESINGER (34), expert na celostní přípravu sportovců, spolupracuje s řadou českých i zahraničních reprezentantů. Pomáhá jim zlepšit regeneraci, upravit jídelníček a pracuje na mentální přípravě. Předloni si plácl i s nejlepším českým tenistou posledních let.

Když jsem k němu přišel, tak jsem viděl jeho odhodlání a hlad po nových věcech, poznání. Nicméně fungoval patnáct let ve vrcholovém tenisu bez větší pauzy, což si muselo vyžádat svoji daň. Jsem každopádně rád, že měl Tom nyní delší pauzu a čas se uvolnit, zamyslet a vidět věci z nadhledu, řekl Schlesinger.
V exkluzivním rozhovoru v nové Tennis Areně (číslo 4/5) popisuje také, co Berdycha během jejich spolupráce učil. Pracovali na regeneraci, mentálních cvičeních, zkoušeli chladovou termogenezi... Myslím, že kdyby na sobě Tom tak nepracoval, tak mohl skončit v osmadvaceti. Teď je mu třiatřicet a pořád má na ty nejlepší, prohlašuje Schlesinger.

 

V nové Tennis Areně si přečtete mnohem více. Vrátíme se k Indian Wells a Miami. Zaměříme se na vývoj složení světové stovky na ženském okruhu WTA i na současnou krizi ruských tenistek. V rubrice Tennis Trip se vypravíme do londýnského Queen's Clubu. Nové postřehy v metodologii přinesou Tomáš Růžička a Jaroslav Blažek.

 

Předplatné magazínu Tennis Arena si můžete objednat ZDE.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//berdychuv-kouc-kdyby-na-sobe-nepracoval-mohl-skoncit-v-osmadvaceti-21402cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist