Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Berdychův odchod do »důchodu« se odkládá. Jak vidí jeho návrat experti?

Tomáš Berdych se nejen v Melbourne prezentoval ve velmi dobré formě (Foto: Profimedia.cz)

Tomáš Berdych se nejen v Melbourne prezentoval ve velmi dobré formě (Foto: Profimedia.cz)

První delší přestávka v kariéře vyvolala rozpaky. Vrátí se ještě dlouhodobě nejlepší český tenista zpátky na kurty, nebo už jen symbolicky odehraje pár turnajů a ukončí kariéru? Takové úvahy jsou zatím naprosto zbytečné. TOMÁŠ BERDYCH (33) v úvodu sezony potvrdil, že stále dovede konkurovat širší světové špičce. Bolavá záda zatím drží spolehlivě.

Ideální scénář se naplnil. Když v září 2018 oslavil Tomáš Berdych své třiatřicáté narozeniny a záhy nato svolal setkání s novináři, začali možná někteří malovat čerta na zeď. Muž, jenž místy jako sám voják v poli neustále drží český tenis mezi elitou, ale nervozitu v sále brzy uklidnil. Vinou vleklých problémů se zády se rozhodl pouze ukončit sezonu a zároveň pokračovat v kariéře od začátku příštího roku. Cílem bylo rozehrát se na menším turnaji ATP a následně odcestovat do Melbourne. Všechno klaplo, jak mělo. Berdych si výbornými výkony i výsledky opět dokázal, že herně stále patří minimálně do první dvacítky.

„Návrat to byl velkolepý. Někteří jiní hráči potřebují na adaptaci trochu delší čas, ale Tomáš do toho vletěl v takovém stylu, že z toho hned na první pokus bylo finále. Nejvíce se mi na tom ale líbí naprosto přesné vyhodnocení situace. Tomáš správně určil, že jeho tělo už nefunguje, jak má. Vzal si dlouhou přestávku, nešel zbytečně na sílu a duševně si odpočinul. I to způsobilo, s jakou chutí se na kurty vrátil. Velkou zásluhu na tom má také kondiční trenér Marek Všetíček. Toho osobně uznávám za jednoho z největších odborníků přes fyzickou kondici a je to muž, který přesně ví, co jaký hráč potřebuje k tomu, aby se rychle vrátil do formy,“ vysvětluje bývalý daviscupový kapitán Vladislav Šavrda.

Co dalšího si o Berdychově návratu myslí Vladislav Šavrda, Jiří Novák a Bohdan Uhlihrach? Jaké jsou jeho limity? To a mnoho dalšího se dozvíte v nejnovějším vydání magazínu Tennis Arena (číslo 02/03).

 

V nové Tennis Areně si přečtete mnohem více. Vrátíme se k Australian Open. Do Melbourne se podíváme i díky exkluzivním fotografiím renomovaného fotografa Martina Sidorjáka. Zaměříme se na vývoj složení světové stovky na mužském okruhu ATP a v rubrice Tennis Trip se vypravíme do dalekého Toronta. Nové postřehy v metodologii přinesou Tomáš Růžička a Jaroslav Blažek.

Předplatné magazínu Tennis Arena si můžete objednat ZDE

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//berdychuv-odchod-do-raquo-duchodu-laquo-se-odklada-jak-vidi-jeho-navrat-experti--21287cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist