Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Bude hrát »Djoker«? Ať přemýšlejí Srbové

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem uspěli v Davis Cupu třináctkrát ze čtrnácti zápasů  (Foto: Tennís Arena / Martin Sidorják)

Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem uspěli v Davis Cupu třináctkrát ze čtrnácti zápasů
(Foto: Tennís Arena / Martin Sidorják)

Odemknou Češi podruhé komnatu se slavným Davis Cupem? Klíčem bude sobotní čtyřhra. Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem budou bojovat o společné čtrnácté vítězství. Jejich nevýhodou však je, že se dá jen těžko odhadnout, kdo se jim na srbské straně postaví. Vyzkouší si debla »superman« Djokovič, nebo kapitán domácích vsadí na osvědčené duo Bozoljac - Zimonjič?

„Musíme se na čtyřhru soustředit, protože tady chceme vyhrát, a pro to uděláme všechno,“ řekl kapitán Vladimír Šafařík.

V soutěži o »salátovou mísu« prohráli jen jeden zápas ze čtrnácti. Máme daviscupovou auru, dobře se doplňujeme, já okolo sítě, Tomáš razancí, konstatoval Štěpánek.

Mimo jiné už zvládli proti Srbům v minulých letech čtyřhru dvakrát vyhrát. Loni ve čtvrtfinále porazili v Praze bez ztráty setu Iliju Bozoljace s Nenadem Zimonjičem a v roce 2010 v Bělehradu Zimonjiče s Novakem Djokovičem 3:1 na sety. 

Právě složení srbské dvojice pro sobotní zápase není jasné. Je otázkou, koho kapitán Goran Obradovič pošle z trojice Djokovič, Zimonjič a Bozoljac na kurt. Ani Berdych netuší, s čím Srbové přijdou. „Nedošel jsem k rozumnému závěru. Oni mají plnou hlavu, co vymyslet, tak je nechme. My to máme jednodušší a nemusíme si přidělávat starosti,“ řekl Berdych.

„Nenad je připravený hrát, což je pro nás důležité. Novak už odehrál v posledních týdnech hodně zápasů, je unavený, ale ví, že máme velkou šanci vyhrát podruhé Davis Cup, a tohle nás povzbuzuje, abychom dali do zápasu všechno, pravil srbský kapitán Obradovič.

Samotný Djokovič byl opatrný, jeho odpovědi srbským žurnalistům nicméně napověděly, že bude stoprocentně připraven v sobotu nastoupit. „Nebylo by to poprvé, co bych v Davis Cupu nastoupil tři dny po sobě,“ naznačil.

Letos nicméně Srbové spoléhali hlavně na Zimonjiče a Bozoljace, kteří porazili i světové jedničky Mika a Boba Bryanovy. Navíc o Zimonjičovi je známé, že vedle sebe jen obtížně snese singlistu, který ho dobrým returnem dostává pod tlak. Snaží se tomu vyrovnat a kazí. To jsem si s ním sám dvakrát vyzkoušel, ale nedá se říct, že když bude Djokovič na kurtu, že to bude v uvozovkách lepší,“ řekl Berdych.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//bude-hrat-raquo-djoker-laquo-at-premysleji-srbove-479cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist