Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Češi začnou Davis Cup v Ostravě, Navrátil se zotavuje

Jaroslav Navrátil věří, že Berdych se Štěpánkem budou v týmu pokračovat  (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Jaroslav Navrátil věří, že Berdych se Štěpánkem budou v týmu pokračovat
(Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Češi vykročí příští rok za obhajobou triumfu v Davisově poháru v Ostravě. Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila sehrají zápas prvního kola proti Nizozemsku na přelomu ledna a února na tvrdém povrchu v ČEZ Aréně.

Podle majitele pořádající agentury Miroslava Černoška mělo o organizaci zápasu zájem několik dalších měst. „Přes řadu jiných nabídek jsme se rozhodli pro Ostravu, protože je to město zaslíbené sportu. Máme tu podporu města i kraje, kluci tady hrávají rádi," uvedl. 

Obhájci »salátové mísy«, která bude v rámci duelu v Ostravě vystavena, vyzvou Nizozemce na vyzkoušeném povrchu novacrylic ultracushion. Jeho rychlost tentokrát bude z taktických důvodů mírně snížena nalepením další vrstvy. Navrátil věří, že družstvo se sejde v nejsilnějším složení, tedy i s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. 

„Ještě jsem o tom s nimi ale nemluvil, nejdříve si musí oba odpočinout. S Radkem se spojíme před Vánoci, s Tomášem se uvidíme na extralize. Jsem ale optimista a věřím, že budeme kompletní,“ konstatoval Navrátil. 

Podle něj by si český celek měl se soupeřem v prvním kole poradit i v případě neúčasti některé z opor. Každý je nahraditelný, nicméně připouštím, že v případě Tomáše a Radka by to byla komplikace. Máme teď tak zkušený tým, že bychom přes Holandsko měli přejít,“ řekl Navrátil. 

Kapitán by v Ostravě neměl chybět. Z plicní embolie, která ho připravila o účast ve finále proti Srbsku, se zdárně zotavuje. „Můj zdravotní stav je daleko lepší. Nejhorší je za mnou, musím teď ještě prášky ředit krev. Ale už se těším do Ostravy, protože tam máme fantastické fanoušky, kteří klukům vždycky vytvoří skvělé prostředí,“ dodal Navrátil. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//cesi-zacnou-davis-cup-v-ostrave-navratil-se-zotavuje-547cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist