Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Chaos a emoce, Linec je na černé listině

Kláru Zakopalovou šachy v Linci pořádně namíchly (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Kláru Zakopalovou šachy v Linci pořádně namíchly (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

O letošním turnaji Generali Ladies v Linci si budou hráčky zřejmě vyprávět ještě dlouho. To, co předvedli organizátoři turnaje WTA Tour při losování, totiž nemá obdoby. A tak není divu, že s některými hráčkami cloumaly emoce. Za vším byla snaha natlačit do pavouka na poslední chvíli atrakci z Top 10 jménem Kerberová.

„Přijedu na turnaj jako nasazená osmička, je vylosováno, mám hrát proti Vekičové, ale přijdu na trénink a supervisorka mi řekne, že už nasazená nejsem,“ popisuje na svém facebooku Klára Zakopalová. Co se stalo? „Rakušanku Moserovou, která měla hrát na volnou kartu, donutili, aby se odhlásila a místo ní dali kartu Kerberové. Sedmi hráčkám pak kvůli tomu změnili soupeřky! Nechápu, že se něco takového může stát na turnaji WTA. Bravo…“

Nasazená jednička Kerberová v pavouku úplně dole. To se jen tak nevidí. (Foto: Facebook Kláry Zakopalové) LNení divu, že Zakopalová byla naštvaná, nadšení nevzbudil počin vedení turnaje ani mezi dalšími hráčkami. Například Srbka Ivanovičová měla jako (původně) nasazená dvojka – jedničkou byla Američanka Stephensová – docela příjemný los, ale najednou viděla ve své polovině pavouka právě Stephensovou; pavouk budil vůbec rozpaky, nasazená jednička se totiž nečekaně objevila zcela dole místo obvyklého postavení zcela nahoře.

Domácí Moserová, 337. hráčka světa, se z turnaje oficiálně odhlásila »z osobních důvodů« a je zřejmé, jaké asi byly. Následné šachy s pavoukem však přinesly chaos a zlost a je jasné, že některé hráčky ho mají na černé listině. Dánka Wozniacká už dokonce poslala oficiální stížnost šéfce WTA Stacey Allasterové. "Nechápu, jak je možné takhle změnit pavouka a nasazení hráček," svěřila se deníku Ekstra Bladet s tím, že odpověď z centrály WTA ještě nemá. Co je podstatné: rozruch, který nestandardní počin v Linci způsobil, je zcela v souladu s pravidly WTA... A organizátoři jsou zřejmě přes výhrady a rozladění některých hráček spokojeni. Kerberová totiž nakonec celý turnaj vyhrála a navíc se v Linci kvalifikovala na Masters!

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//chaos-a-emoce-linec-je-na-cerne-listine-209cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist