Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Djokovičův mentální guru: Novak díky mně roky vyhrával

Pepe Imaz šíří v Djokovičově týmu štěstí a lásku (Foto: Profimedia.cz)

Pepe Imaz šíří v Djokovičově týmu štěstí a lásku (Foto: Profimedia.cz)

PEPE IMAZ (43) se v posledních letech dostal do podvědomí jako mentální guru Novaka Djokoviče. Španěl spolupracuje s dvanáctinásobným grandslamovým šampionem už od roku 2012, ale jeho vliv stoupl v loňské sezoně, kdy se Srbem začal cestovat po turnajích. Imaz významně ovlivnil především Djokovičovo myšlení a za svojí filozofií »láska a mír« si pevně stojí. „Díky této cestě Novak roky vyhrával. Roky si nevybral přestávku a ani nebyl zraněný, takže neměl čas na odpočinek,“ uvedl bývalý profesionální tenista v rozhovoru pro AS.

„Novak se změnil nejen profesionálně, ale také lidsky. Více respektuje ostatní a je schopen akceptovat různé věci,“ vysvětloval mentální guru svůj přínos. Imazovy ideje jsou často označovány jako příliš »sluníčkářské« a právě jeho vliv je označován jako důvod konce spolupráce Djokoviče s Borisem Beckerem. Guru však nepochybuje. „Novak má větší pohodu a harmonii, díky čemuž všechno funguje lépe. Od začátku naší cesty se cítil dobře, věřil si a nepřestal sbírat úspěchy včetně prvního titulu na French Open.“

Imaz je s Djokovičem v častém kontaktu i během jeho přestávky způsobené zraněním lokte. Španěl potvrdil, že jeho svěřenec zatím netrénuje s raketou, ale trénink nezanedbává. „Zaměřuje se na regeneraci a fyzičku. Cílem je vrátit se v lednu a letět do Austrálie,“ dodal Imaz.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//djokovicuv-mentalni-guru-novak-diky-mne-roky-vyhraval-18825cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist