Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Dojatý Štěpánek: Stali jsme se legendami

Radek Štěpánek odehrál v Bělehradě životní zápasy. (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Radek Štěpánek odehrál v Bělehradě životní zápasy. (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Repete. Bojovník RADEK ŠTĚPÁNEK (34) se stal druhý rok po sobě hrdinou Davisova poháru, když opět vyhrál ve finále rozhodující pátý zápas. To v minulosti dokázali jen Francouz Henri Cochet a Brit Fred Perry.

„Těžko najdu správná slova, protože jsem plný emocí,“ řekl Štěpánek po jasné výhře nad Dušanem Lajovičem, která odstartovala vítězné oslavy. 

Češi jsou pátou zemí, která dokázala vítězství v Davisově poháru obhájit. „To je pro nás historický den,“ řekl Štěpánek, který se inspiroval výhrou československého týmu v čele s Ivanem Lendlem v roce 1980. „My jsme je teď dokonce překonali. Staly se z nás dnes legendy. To je nepopsatelné.“ 

Štěpánek doufal, že stejně jako se on motivoval výkony Lendla, Tomáše Šmída, Jana Kodeše a Pavla Složila před 33 lety, i současní vítězové jednou budou mít nástupce. „Doufejme, že dnešní děti v nás najdou vzory a jednou nás napodobí,“ řekl tenista. 

Sehraná dvojice Tomáš Berdych (vpravo) a Radek Štěpánek.<br> (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják) LNa začátku letošního roku to přitom se Štěpánkem nevypadalo dobře. Koncem ledna musel na operaci krční ploténky a vynechal 1. kolo. Rychle se ale zotavil, hrál už v dubnu v Kazachstánu, ale starým dobrým Štěpánkem, který vládne čtyřhře a přidá bod ve dvouhře, byl až v semifinále proti Argentině a nyní v Srbsku. 
„V únoru jsem vůbec netušil, jestli ještě někdy budu na této úrovni hrát, a kdyby mi někdo měsíc po operaci řekl, že tady budu sedět s mísou, tak bych se smál,“ řekl Štěpánek. 
S jiskrou a dojetím v oku mluvil o své vášni pro tenis. „Za vším je láska ke hře a já budu hrát, co nejdéle to půjde. Užívám si každou minutu, tohle je můj život a chci to vydržet, co nejdéle to půjde. Davis Cup miluji od první minuty,“ řekl. 
Štěpánka vystihli i jeho parťáci v daviscupovém týmu. „Chcete, abych vyzdvihl jednu věc z jeho hry?“ opakoval Berdych otázku a dodal: „Kraťas má fantastický.“ Lukáš Rosol mluvil o chytré hře a Jan Hájek řekl: „Má velké srdce.“

VIDEO: Davisův pohár je v české moci

 

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//dojaty-stepanek-stali-jsme-se-legendami-499cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist