Důvod prohry? Servírovala jsem trapně, kála se Strýcová

Barbora Strýcová favoritku Muguruzaovou nezaskočila (Foto: Profimedia.cz)

Devatenáctidenní zápasová pauza se u BARBORY STRÝCOVÉ (30) v úvodu prvního kola Fed Cupu neukázala jako nejideálnější. Plzeňská rodačka, jež 23. ledna vyřadila v osmifinále Australian Open pozdější vítězka Serena Williamsová, totiž proti favorizované Španělce Muguruzaové nezachytila začátek, který nakonec předznamenal hořkou prohru 0:6, 6:3, 1:6.

AKTUALIZOVÁNO

Česká dvojka si vstup do souboje za rámeček nedá. První set pro ni skončil hned po devětadvaceti minutách »kanárem«. V prostředním dějství se zvedla, vyrovnala na 1-1, koncovka jí ale opět nevyšla. Šance, jak zlomit soupeřku se přitom našly. „Ze začátku jsem do stavu 1:4 měla při jejím servisu hodně možností k brejku. Bohužel jsem tam nezahrála nic navíc,“ litovala po utkání v rozhovoru pro Českou televizi.

Strýcová ve čtvrtém vzájemném souboji proti Muguruzaové (1-3) zaznamenala 15 vítězných míčů (Muguruzaová 25) a 30 nevynucených chyb (Španělka 32). Největší problémy jí však tentokrát dělalo podání. Úspěšnost toho prvního měla mizerných 53 procent.  „To bylo to nejtragičtější, co mohlo být. Servírovala jsem úplně trapně,“ komentovala to sedmnáctá hráčka světa. „Hrálo to velkou roli, protože jsem byla stále pod tlakem. Gamy na servisu mě stály strašně moc sil. Na podání jsem fakt byla šílená,“ dodala po sedmé porážce ve fedcupovém singlu z patnácti utkání.