Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Federer má sen: Znovu vyhrát Roland Garros! Prioritou je však Wimbledon

Roger Federer během tiskové konference na turnaji v Indian Wells (Foto: GettyImages.com)

Roger Federer během tiskové konference na turnaji v Indian Wells (Foto: GettyImages.com)

Jestli si někdo umí i přes pokročilý věk najít nové výzvy, je to ROGER FEDERER (36). Teď Švýcar přiznal, že ho »svádí« smělá touha; podruhé v kariéře vyhrát Roland Garros. Pohár mušketýrů zatím získal jen před devíti lety, kdy přerušil nadvládu rivala Rafaela Nadala. Jeho ambice je o to pozoruhodnější, poněvadž vloni antukovou sezonu kompletně vynechal. A ani letos zatím není jasné, zda do Paříže vůbec odcestuje!

„Už dříve jsem řekl, že o své účasti na French Open rozhodnu po turnaji v Miami,“ uvedl na tiskové konferenci v Indian Wells od ledna už dvacetinásobný grandslamový šampion, který si plán na antukovou část roku sestaví v dubnu.

Letos je však Federerův start v Paříži přece jen pravděpodobnější než před rokem. „Vloni jsem zůstal doma a odpočíval. Čas ukázal, že šlo o dobrou variantu, což ale nemění nic na tom, že to bylo ohromně těžké rozhodnutí,“ vzpomínal basilejský rodák v Kalifornii.

Tentokrát je situace jiná. Švýcar má formu jako hrom, nemusí se na nic šetřit a hlavně… Rafael Nadal, jinak největší favorit na francouzský triumf, znovu trpí zdravotními problémy a není vůbec jasné, zda se na druhém majoru sezony představí.

„Mým snem je se na Roland Garros vrátit a vyhrát ho. Ale nemůžu přehlížet fakt, jak těžké to bylo. Proto jsem se zaměřil zatím jen na nadcházející turnaje. Mým cílem ve střednědobém horizontu je Wimbledon,“ dal Federer poněkolikáté najevo, co je jeho priorita.

Na antuce jsem dobrý, je ale mnoho lepších

Není žádné tajemství, že na antuce je Federerova úsporná hra nejzranitelnější. To ale neznamená, že by mu pomalý povrch vadil. Naopak. Několikrát zdůraznil, že právě na antuce vyrostl. „Jsem na ní dobrý hráč, ale najde se mnoho lepších,“ uznal muž, který na rozdrcených cihlách vyhrál jedenáct podniků ATP. Ten poslední před třemi lety v Istanbulu.

„Antuka mě vždycky bavila. Jen to na začátku kariéry bylo těžší, protože jsem na ní prohrál prvních jedenáct zápasů. Pak mi trvalo déle vyhrát French Open, takže si lidé asi vyvodili, že ji nemám rád. Možná to je tím, že na ostatních površích přišly úspěchy lehčeji a rychleji,“ přemýšlel Federer na webu express.co.uk. „Abych byl upřímný, jsem se svojí životní bilancí na antuce spokojen,“ uzavřel.   

 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//federer-ma-sen-znovu-vyhrat-roland-garros-prioritou-je-vsak-wimbledon-19678cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist