Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Federer tvrdí, že k jeho kritice nebyl důvod

Federer se diví kritice od těch, kteří o jeho stavu nic nevěděli (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Federer se diví kritice od těch, kteří o jeho stavu nic nevěděli (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)

Má za sebou nejhorší sezonu za poslední roky, kterou završil na šestém místě žebříčku. Takhle »špatně« na tom byl naposledy před celým desetiletím. Že by ale ROGER FEDERER (32) během dovolené po večerech plakal do polštáře? Neexistuje! Rok za ztracený nepovažuje. „Na okolnosti, které mě letos potkaly, to bylo ucházející,“ řekl v rozhovoru pro stránky svého sponzora - Credit Suisse.

Ucházející možná, k ideálu ale daleko. „Není legrace být zraněný,“ hledá důvody neúspěchu Federer. „Nebyla to jen záda, ale i jiné problémy, které jsem do letoška nemusel řešit,“ nechtěl konkretizovat.

Z opěvované hvězdy byl během několika týdnů hráčem, jehož pokles se rozebíral zleva i zprava. „Bylo zajímavé sledovat, jak někteří lidé reagovali, jak se o mě »starali«. Občas jsem se mohl na kurtu sotva pohnout, a přesto mě odepsali,“ všiml si hráč z Basileje.

Když se ho zeptáte na nejkrutější prohru roku 2013, vypálí bez váhání: „Wimbledon.“ Na něm vypadl ve druhém kole s Ukrajincem Stachovským. „Byl jsem přesvědčený, že tam můžu poosmé vyhrát,“ připustil Federer. Sebevědomí bylo na místě. Na French Open došel do čtvrtfinále, poté vyhrál turnaj v Halle. „Jenže v Londýně začaly problémy.“

Zklamaní si v sezoně zažil dost, ale v jejím závěru se rapidně zlepšil (Foto: Tennis Arena / Martin Sidorják)Následovaly další zdrcující prohry. V Hamburku ztroskotal na Delbonisovi, hráči z druhé světové stovky. V Gstaadu uhrál jen sedm gamů proti nevýraznému Brandsovi. Spadl na dno, nevěřil si. „Přestal jsem mít ze sportu radost,“ svěřil se s odstupem času a souhlasil i s názorem Novaka Djokoviče, že už není tak rychlý jako dřív. Má pravdu. Nejsem rychlý, jako jsem býval ve svých nejúspěšnějších letech. Ale to je pro mě spíše pozitivní, jelikož i přesto se dokážu měřit s nejlepšími.

Jako správný šampion se naučil přijímat i prohry. „Jsou součástí tenisu.“ Měřítko má už někde jinde. „Pro mě je důležité, že jsem sám před sebou upřímný. Jsem ten typ, který neustále o něčem pochybuje,“ řekl Federer a dodal: „Nic bych neměnil, všechno bych udělal stejně. To je důvod, proč jsem si z kritiky nedělal hlavu. Nebyla opodstatněná,“ zopakoval.

Žebříček už pro něj není důležitý. V roce 2014 by rád vyhrál pět turnajů a na těch největších si tahrál finále. „Tam mě tenis baví nejvíce.

Fotografie:

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//federer-tvrdi-ze-k-jeho-kritice-nebyl-duvod-580cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist