Heinová po návratu: Mám nejlepší trenérku

Simona Heinová se po zranění znovu baví tenisem (Foto: Tennis Arena / Jiří Beneš)

Simona Heinová se po zranění znovu baví tenisem
(Foto: Tennis Arena / Jiří Beneš)

V malebném plzeňském areálu TK Slavia odstartoval Tennis Arena Cup by Tipsport. Na domácí půdě se ve výborném světle předvedla SIMONA HEINOVÁ. Devatenáctiletá hráčka, která rok a půl laborovala se zraněnými zády, v prvním kole porazila za dvě hodiny a 28 minut nasazenou trojku Karolínu Muchovou 6:7, 6:4, 6:3.

Plzeňská rodačka po utkání přiznala, že jí ruce trošku svazovala tréma. Dovést k vítězství mohla už první set, ale na servisu selhala a soupeřka toho v následném tie-breaku zkušeně využila. „To bylo o hlavě. Na domácích kurtech jsem byla hrozně nervózní, ale zároveň to mám ráda,“ vysvětlovala po utkání Heinová, která si v úterý připsala svoji třetí letošní výhru.

S Muchovou se neměly čím překvapit. Znají se už z mládežnických kategorií. „Kája hraje hodně dobře. Má takový klučičí styl,“ pochválila soupeřku svěřenkyně Srbky Desanky Jovanovičové, která utkání za plotem horkokrevně prožívala. „Je to nejlepší trenérka. Vždycky mě motivuje, abych do toho šla. Když se mi totiž nedaří, tak jsem nesvá a neumím si pomoct sama,“ velebila svoji trenérku Heinová.

Letošní sezonu bere jako zkušební.  „Dlouhá pauza je znát,“ připustila. Ani cíle si nedává. A už vůbec ne ty krátkodobé. V Plzni by se ale ráda postarala i o další překvapení. „Hlavně si to ale chci užít. Nečekám od sebe obrovské výsledky. Pokusím se dojít, co nejdál,“ slíbila na závěr.