Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

MENU

Hlaváčková: Ve středu v Praze, ve čtvrtek v Riu

Andrea Hlaváčková úvodní kolo turnaje na Štvanici nezvládla (Foto: Martin Sidorják)

Andrea Hlaváčková úvodní kolo turnaje na Štvanici nezvládla (Foto: Martin Sidorják)

Plánovala si, jak na Advantage Cars Prague Open 2016 by Zenova vyladí olympijskou formu, jenže člověk míní a život mění. ANDREA HLAVÁČKOVÁ (29) na Štvanici vypadla hned v prvním kole s Piterovou 6:2, 4:6, 1:6 a do čtyřhry kvůli zranění partnerky Lucie Hradecké nezasáhne vůbec. Plzeňská rodačka pak měla jasný cíl; co nejrychleji se dostat do Ria.

„Sice jsem ještě ve zpoceném tričku, ale už jsem volala cestovnímu agentovi a řešila s ním zrušení letenek, které jsem měla objednané na pondělí,“ popisovala na pozápasové tiskové konferenci Hlaváčková, která si v Praze chtěla užít víc času. Proto se původně vzdala místenky do olympijského speciálu, který odlétá ve čtvrtek. Nyní bylo jejím prvořadým přáním, získat svoje místo v letadle směr Brazílie zpět. To se po krátkém vyjednávání povedlo. „Pro olympiádu chci udělat maximum, což znamená, že bych tam měla letět co nejdřív,“ prozradila plzeňská rodačka.

Proti Piterové fedcupovou reprezentantku zradilo tělo. „Od začátku mi bylo na kurtu špatně. Ve vedru jsem neviděla, neslyšela…,“ popisovala svůj stav. I tak v prvním setu dominovala, pak se ale z dvorce vytratila. „Naopak ona hrála v závěru set a půl vlastně bezchybně. Navíc skvěle servírovala,“ uznala Hlaváčková. Předčasný konec ji bolí. „Dostala jsem šanci díky divoké kartě, za kterou musím řediteli turnaje Tomáši Peterovi poděkovat. Bez ní bych musela do kvalifikace. O to víc mě vyřazení mrzí,“ posteskla si.

Teď bude na dálku držet palce deblové parťačce Lucii Hradecké, jež se bude léčit do pondělí doma. „Stoprocentně ji podporuji v jejím rozhodnutí. Zranění břišního svalu se nesmí podcenit. Musí být opatrná,“ uvědomuje si Hlaváčková. Finální olympijskou přípravu si asi obě představovaly jinak. „Bylo by fajn si po travnaté části sezony zahrát pár zápasů. Už na ní jsme toho moc neodehrály. ale nedá se nic dělat, budeme muset o to víc trénovat v Riu.“

Stříbrná olympionička z Lonýdna 2012 ani na chvilku neuvažovala, že by se olympiády, tak jako několik jiných tenistů, vzdala. Viru zika se nebojí. Podrobné informace sbírá od lékařů z olympijského výboru i WTA. „Cestujeme po celém světě a také do náchylnějších oblastí. Je to jako letět do Číny, kde je třeba virus, o kterém se nemluví," pokrčila rameny hráčka, jejíž prohru sledoval na štvanické tribuně i Václav Klaus. „Vím, že tady byl. Sedl si vedle mého táty. Mám k němu obrovský respekt. Stále ho vidím jako našeho prezidenta,“ dodala Hlaváčková.

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//hlavackova-ve-stredu-v-praze-ve-ctvrtek-v-riu-13485cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist