Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Hordorff: Zastavte Haggertyho reformu Davis Cupu!

Dirk Hordorff není příznivcem návhrů Davida Haggertyho (Foto: Profimedia.cz)

Dirk Hordorff není příznivcem návhrů Davida Haggertyho (Foto: Profimedia.cz)

Davis Cup a Fed Cup bojují s nezájmem řady hráčů světové špičky a hlasy volající po změnách stále sílí. Mezinárodní federace pod vedením prezidenta Davida Haggertyho v této souvislosti přišla s myšlenkou, aby se semifinále a finále hrála na neutrální půdě. Jenže tento nápad vyvolal vlnu nevole. „Toto opatření zničí unikátní formát týmových soutěží. Německá federace s tímto návrhem nesouhlasí stejně jako většina špičkových hráčů,“ uvedl na sociálních sítích viceprezident tamní federace DIRK HORDORFF (60).

Vedení německého svazu se proti připravovaným změnám ostře ohradilo a nesouhlasné stanovisko sdělilo také Haggertymu. Podobný názor navíc sdílí také světová špička. „Bavili jsme se o tom na hráčském koncilu a nikdo nebyl pro neutrální půdu. Ale diskutovali jsme o hodně jiných možnostech, které by Davis Cupu mohly pomoci,“ konstatovala světová jednička Andy Murray.

Odpůrci navrhovaných změn proto přichází s nápady, které týmové soutěže nepřipraví o jedinečnou atmosféru domácího prostředí. Hordorff v tomto případě navrhuje odehrát daviscupová utkání během dvou dnů místo současných tří a zároveň zkrátit zápasy na dva vítězné sety. „Musíme společně bojovat za lepší budoucnost těchto skvělých akcí a doufám, že se nám společně povede zastavit Haggertyho a jeho plány,“ dodal viceprezident německé federace.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//hordorff-zastavte-haggertyho-reformu-davis-cupu--16927cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist