Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

MENU

Kids Tour: Česká nadvláda pokračuje

Vítězové Tennis Arena Kids Tour 2018 Jolana Líbalová a Vojtěch Valeš (Foto: Tennis Arena)

Vítězové Tennis Arena Kids Tour 2018 Jolana Líbalová a Vojtěch Valeš (Foto: Tennis Arena)

Ani pátý ročník unikátní série turnajů mladších žáků Tennis Arena Kids Tour by STAR for STARS nepřinesl změnu a z celkového triumfu se opět radují Češi. JOLANA LÍBALOVÁ (11) a VOJTĚCH VALEŠ (12) si v Kids Final Cupu poradili se Slováky i Rakušany a mohou se těšit na týdenní pobyt v akademii Patricka Mouratogloua ve francouzském Nice.

Finále letošního ročníku Kids Tour se uskutečnilo v polovině listopadu tradičně na Štvanici, kam se sjeli vítězové národních sérií z Česka, Slovenska a Rakouska, přičemž formát turnaje byl podobný jako u slavného Hopman Cupu. Součástí každého duelu tak byly dvě dvouhry a v případě nerozhodného stavu rozhodovala o vítězi smíšená čtyřhra. Organizátoři však nezapomněli ani na inovace. Zajímavou zkušeností pro všechny finalisty byla možnost využít jednou za set „koučinku“ na kurtu během zápasu. „Je to velká výhoda, využíval jsem toho,“ přikyvoval Jakub Medveď, se kterým souhlasili i jeho soupeři.

V rámci finálového dne se navíc bojovalo nejen o prestiž, ale také o hlavní cenu – týdenní pobyt ve slavné tenisové akademii Patricka Mouratogloua v Nice. O motivaci tak rozhodně nebyla nouze. „Opravdu hodně bych chtěla letět do Francie,“ řekla odhodlaně Tamara Kostičová. Její přání však nebylo vyslyšeno.

Vítězství si totiž stejně jako v předešlých letech nenechali ujít Češi. Vojtěch Valeš s přehledem vyhrál obě dvouhry a stejně si vedla i Jolana Líbalová. Ta s přehledem porazila Ester Gonosovou reprezentující Slovensko, ale v zápase s Rakušankou Kostičovou si musela „hrábnout“ na dno psychických i fyzických sil. Po těžkém boji pak zvítězila 6:4, 4:6, 6:4. O druhém místě nakonec rozhodovala až smíšená čtyřhra, ale Slováci nezaváhali a stejně jako loni obsadili druhé místo před Rakušany.

Do slunného Nice se tak v příštím roce vypraví Líbalová a Valeš, které čeká životní zážitek. „Určitě to pro mě byla velká motivace. Ještě nikdy jsem v žádné akademii nebyl a těším se tam,“ radoval se dvanáctiletý talent, se kterým samozřejmě souhlasila i jeho parťačka. „Dost mě to láká, byl to náš cíl,“ dodala na závěr jedenáctiletá hráčka I. ČLTK Praha.

KONEČNÉ POŘADÍ KIDS TOUR 2018

1. Jolana Líbalová a Vojtěch Valeš (ČR)

2. Ester Gonosová a Jakub Medveď (SR)

3. Tamara Kostičová a Alexander Wagner (RAK)

VÝSLEDKY KIDS FINAL CUPU

Česko–Rakousko 2:0

Česko–Slovensko 2:0

Slovensko–Rakousko 2:1

 

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//kids-tour-ceska-nadvlada-pokracuje-21059cz/

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist