Kitzbühel ovládli Leo Hanke a Ava Schüllerová

Ilustrační foto: Tennis Arena

Od 29. června do 3. července proběhl v Kitzbühelu pátý turnaj ÖVT Youth Circuit pro U12. Místo konání tentokrát bylo Kitzbühel. Představili se nejlepší z nejlepších a předvedli opravdu špičkové výkony. Tituly pro sebe nakonec získali Leo Hanke (TTV) a Ava Schüllerová (NÖTV). Oba nejsou neznámé tváře na OTV Junior Circuit: Leo, který začal jako nasazená jednička turnaje, dokázal opět svou současnou špičkovou formu, protože již vyhrál předchozí dva turnaje ve Vídni a Anifu. Ava byla sice nenasazena, ale v žádném případě neznámá: vyhrála totiž první turnaj seriálu v Neudörflu.

Leo Hanke dominoval prakticky již od začátku turnaje. Jen jednou musel postoupit přes tři sety; ve čtvrtfinále proti pátému nasazenému Thomasovi Rohsanovi. Thomas vyhrál první set 6: 3, ale nejspíše se zalekl nabízené šance a zbývající dva sety pak jednoznačně patřily Leovi. V semifinále se odehrála odveta z finálového zápasu v Anife proti třetímu Rafael Goldfuhsovi (OÖTV). A podobně jako v Anife i zde Leo vyhrál vcelku jednoznačným výsledkem. Ve finále ho čekal nenasazený Timothy Bezar, který už v minulosti dokázal porazit špičkové hráče. A také zda dokazoval svou elitní příslušnost k TOP hráčům U12 v Rakousku. V semifinále vyšel jako vítěz po třísetovém boji proti druhému nasazenému Lukasi Steindlovi (WTV) 6: 3 5: 7 6: 1. Ve finále už neponechal Hanke nic náhodě a vyhrál titul v poměru 6: 3 6: 2.

U dívek byla nezastavitelná Ava Schüllerová z Dolního Rakouska. Hned v osmifinále vyřadila první nasazenou Emmu Taggerová  6: 2 6: 2. Na čtvrtfinále se postavila proti stoupající hvězdě TC Kitzbühel Sarah Messenlechnerová (TTV). Na začátku to vypadalo, jako by Sarah mohla využít domácí výhodu: vyhrála první set 6: 1 a také ve druhém setu vedla, nakonec však ztratila druhý i třetí set po výsledku 6: 1, 4: 6, 2: 6 balila kury. Nicméně, výkon Sarah byl velmi působivý: je to jediná hráčka, jež dokázala porazit Avu a je tak jednou z nejmladších dívek ve své věkové skupině (narozena 2007). V semifinále nastoupila proti nenasazené Kim Kühbauerové (BTV) a zvítězila 7: 5 6: 2.

Zlatou jízdu Schüllerová korunovala triumfem nad Alexandrou Zimmerovou (NÖTV). Po vyrovnaném boji uspěla dvakrát 6:4.

Další turnaj série Tennis Arena Kids Tour v Rakousku proběhne od 14.09. do 18.09.18 v Oberpullendorfu v TC Sport-Hotel-Kurz. Pak už nás čeká samotné vyvrcholení turnajem Masters ve Vídni.