Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Kolaps, sanitka, nemocnice. Peraovou postihla silná alergická reakce

Bernarda Peraová v pondělí skončila v bolestech v nemocnici (Foto: Profimedia.cz)

Bernarda Peraová v pondělí skončila v bolestech v nemocnici (Foto: Profimedia.cz)

Američanka BERNARDA PERAOVÁ (22) chtěla na Advantage Cars Prague Open by Zenova navázat na nedělní triumf z Olomouce, proti ale byly akutní zdravotní komplikace, které dokonce vedly ke kolapsu jejího organismu. „Prodělala silnou alergickou reakci na jídlo. Přesný původ se neví,“ uvedl turnajový ředitel Tomáš Petera, který spolufavoritku navštívil v nemocni Na Františku, kam byla záchrankou převezena.

Peraová v pondělí na Štvanici poobědvala a šla si na hodinu zatrénovat. Když se později chystala k odjezdu z klubu, udělalo se jí zle. Hodně zle! Do akce rychle musela turnajová doktorka, která včasným zásahem ulevovala tenistce od bolesti. „Přišlo to rychle. Běžně ji nejdřív pálí žáha a problémy zažehná lékem, teď to ale mělo akutní průběh,“ popisoval Petera. „Podle lékařky mohla svoji roli sehrát únava z náročného programu posledních dní,“ doplnil.    

Dvaadvacetelitá hráčka je podle vlastních slov alergická na kuřecí, rybí a krůtí maso. Alergie se u ní neprojevila poprvé. „Přesný původ alergické reakce se neví, protože měla jiný průběh, než bývá obvyklé,“ řekl ředitel štvanického podniku.

Noc Peraová absolvovala na kapačkách v nemocnici. V Praze svoji působivou sérii čtrnácti výher z patnácti posledních duelů nerozšíří, proti Šapatovové do akce nepůjde. „Už ji sice propustili, ale hrát nemůže. Je zesláblá, navíc dostala léky, které jsou na seznamu zakázaných látek,“ pokračoval Petera, který chválil personál nemocnice na Na Františku. „Musím jim poděkovat za fantastický přístup. Na to, jak otřesné tam mají pracovní podmínky, udělali pro Bernardu maximum,“ dodal Petera.

 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//kolaps-sanitka-nemocnice-peraovou-postihla-silna-alergicka-reakce-18259cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist