Krejčíková se Siniakovou ve finále Turnaje mistryň neuspěly

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou na soupeřky nevyzrály (Foto: GettyImages.com)

BARBORA KREJČÍKOVÁ (22) a KATEŘINA SINIAKOVÁ (22) nezakončily sezonu titulem z Turnaje mistryň. Světové jedničky prohrály ve finále v Singapuru s maďarsko-francouzským párem Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová 4:6 a 5:7. Babosová převzala trofej Martiny Navrátilové podruhé za sebou, když loni zvítězila s Andreou Sestini Hlaváčkovou. Letošní dvojnásobné grandslamové šampionky ukončí sezonu na prvním místě žebříčku čtyřhry WTA, což dokázaly jako první Češky po Heleně Sukové a po 26 letech.

Hrály jsme celkem slušně, akorát tam byly momenty, kdy jsme měly výhody a šance, které jsme při jejich podání nevyužily. Ty holky jsou tak dobré, že to pak zahrály líp a zaslouženě vyhrály, zhodnotila Krejčíková finálové klání.

Siniakové s Krejčíkovou se proti turnajovým dvojkám nedařilo na returnu. V prvním setu neměly ani jeden brejkbol a sadu rozhodla ztráta podání Siniakové v sedmé hře. Ve druhé sadě sice vzaly servis Babosové a srovnaly na 3:3, ale Siniaková přišla čistou hrou o podání na 5:6 a Mladenovicová zápas doservírovala. Hrály agresivně, pořád do toho chodí a vytvářejí tlak. Blbě se sešlo, že to nebylo ani o servisu, ale udělala jsem dvě chyby zezadu, litovala Siniaková.

Před Babosovou vyhrála čtyřhru na Turnaji mistryň dvakrát po sobě s jinou spoluhráčkou Sania Mirzaová. Indická hráčka zvítězila v roce 2014 s Jihoafričankou Carou Blackovou a o rok později se Švýcarkou Martinou Hingisovou.