Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Kudlu fakt ne, říká Hernych. S úsměvem a s ortézou

Jan Hernych nechce léčbu poraněného kolena uspěchat (Foto: Martin Sidorják)

Jan Hernych nechce léčbu poraněného kolena uspěchat (Foto: Martin Sidorják)

Za normálních okolností by JAN HERNYCH (36) byl touhle dobou na Štvanici v »plné polní«, tentokrát se tu však rozvážně prochází s rukama v kapsách. Místo raket má ortézu, ale… „Dopadl jsem vlastně celkem dobře. Je to na měsíc úplně bez tenisu, spíš asi na šest neděl. Celkově mi to ty dva měsíce vezme,“ bilancuje následky osudného čtvrtfinálového podklouznutí v Newportu před třemi týdny. A velmi dobře ví, že vše mohlo být mnohem, mnohem horší…

„Diagnóza zní natržený postranní vaz. Ten se v podobných případech moc často neoperuje, zhojí se sám. To tak, ještě kudlu na mě,“ říká se smíchem, ve kterém se odráží úleva.

Ve vzduchu visely i jiné scénáře než konzervativní léčba – od operace po to, co se každý bál vyslovit. „Ano, koncem kariéry to trochu zavánělo. Napadlo mě to, strach tam byl. Nejen kvůli zranění samotnému, ale i proto, že jsem nikdy na žádné operaci nebyl, tělo tuhle situaci neznalo. Ona mi tedy ta kudla zlehka hrozí pořád, ale jak se situace sama znatelně zlepšuje, jsem klidnější,“ popisuje hráč I. ČLTK už vážně.

V Newportu před necelým měsícem vyhrál i s kvalifikací pět zápasů za sebou a ve čtvrtfinále proti Sockovi chtěl bojovat o první účast mezi čtyřmi od roku 2009. Místo toho se už po sedmi míčích zápasu s obličejem zkrouceným bolestí sesul k zemi... „Už je to pryč. Za měsíc bych mohl být fit. A pak se uvidí,“ říká, vědom si svých šestatřiceti let. „Newport měl být můj poslední turnaj před US Open, kde mi hrozila neúčast v kvalifikaci. Potřebné body jsem si tam uhrál, a tím zraněním se to vyrušilo,“ dodává opět s úsměvem.

„Beztak bych pak hrál až halové turnaje. Čili mám svým způsobem výhodu. Mám totiž čas. Nic nepodcením, žádné předčasné »pokusy na lidech« na sobě neprovedu. Za žádnou cenu nechci nic uspěchat,“ uzavírá.

    VIDEO: Málem osudný zápas Jana Hernycha, jenž skončil po sedmi míčích... 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//kudlu-fakt-ne-rika-hernych-s-usmevem-a-s-ortezou-8648cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist