Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Laver Cup v ohrožení? Piqué a spol. uvažují o přesunu finále Davis Cupu

Rogera Federera možná čeká těžký zákulisní boj (Foto: GettyImages.com)

Rogera Federera možná čeká těžký zákulisní boj (Foto: GettyImages.com)

V zákulisí ještě nestačila doznít kritika revolučních změn v Davis Cupu a na obzoru je další spor. Španělský fotbalista GERARD PIQUÉ (31) z investiční skupiny Kosmos totiž naznačil, že slavná týmová soutěž možná nebude vrcholit až v listopadu. „Navrhujeme, aby se finálový týden odehrál už v září po US Open, je to přání hráčů,“ uvedl Piqué v rozhovoru pro El País, čímž patrně nepotěšil organizátory konkurenčního Laver Cupu odehrávajícího se v druhé polovině září. Co na tyto plány řekne legendární Roger Federer?

Davis Cup čekají revoluční změny už od příští sezony. Soutěž sice začne únorovým předkolem na různých místech, ale vyvrcholí finálovým týdnem pro 18 družstev na jednom místě (pravděpodobně v Madridu nebo v Lille). Všeobecně se očekávalo, že finále proběhne tradičně až na konci listopadu po Turnaji mistrů, ale vše možná bude jinak. „Myslíme hlavně na hráče a nechceme, aby na konci sezony museli podstoupit náročné cestování. V této souvislosti jsme absolvovali několik jednání a hráči si přejí, aby Davis Cup proběhl spíše v září,“ konstatoval Piqué.

Jenže plány organizátorů mohou narazit. Právě v září probíhá konkurenční Laver Cup, ve kterém se střetávají týmy Evropy a zbytku Světa. Po loňském premiérovém ročníku v Praze, se letos přesune pozornost do Chicaga (od 21. do 23. září) a v příštím roce se dočkají fanoušci v Ženevě. V této souvislosti tak může dojít k velkému sporu. Za Laver Cupem totiž stojí Roger Federer, který před pár dny připustil zklamání z radikální reformy Davis Cupu a přesun finálového týdne by ho patrně vůbec nepotěšil.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//laver-cup-v-ohrozeni-pique-a-spol-uvazuji-o-presunu-finale-davis-cupu-20678cz/

Diskuze:

Partneři

      LIVESCORE.in

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist