Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Loňští vítězové Kids Tour navštívili Evert Academy

Patricie s Matthewem a trenérem Jacobem Hernandezem v Evert Academy (Foto: archiv TA)

Patricie s Matthewem a trenérem Jacobem Hernandezem v Evert Academy (Foto: archiv TA)

PATRICIE KUBÍKOVÁ (13) a MATTHEW DONALD (12) si před pár dny splnili sen. Loňští vítězové Tennis Arena Kids Tour v posledním březnovém týdnu absolvovali týdenní stáž ve slavné Evert Academy na Floridě. „Úplně super, zatím můj životní zážitek. Bylo to náročné a první den jsem si myslela, že to nezvládnu, ale pak jsem si zvykla na počasí a bylo to lepší,“ popsala své dojmy po návratu Patricie a její parťák souhlasil. „V akademii se mi moc líbilo. Tréninky byly intenzivní, hodně jsme se soustředili na práci nohou.“

Patricie a Matthew si v loňském finále Kids Tour poradili se Slováky Olgou Molčanovou a Bencem Tóthem a jejich hlavní odměnou byl právě pobyt v akademii rodiny Evertových. Talentované duo vyrazilo na Floridu společně s maminkami a zpět se vrátilo s kupou zážitků. V Boca Raton poznalo tréninkový dril pod vedením zkušených koučů.

Dřina a Chris

Denní program v akademii začínal rozcvičkou v devět ráno a hned poté se děti přesunuly na dvě hodiny na kurty. Tenisové tréninky před obědem vystřídala kondiční či mentální příprava a odpoledne už přišly na řadu sparingy na dva vítězné sety. „Někteří soupeři byli lepší a někteří slabší, ale hrával jsem spíše s těmi lepšími. Hnedka první den jsem prohrál, ale jinak jsem jenom vyhrával,“ pochlubil se svoji pozitivní bilancí Matthew.

Šampioni Kids Tour navíc přímo na cvičišti potkali řadu známých tváří: Puigovou, Osakaovou nebo Rogersovou. A chybět nemohla ani legendární Chris Evertová, která akademii provozuje společně s bratrem Johnem a agenturou IMG. „Chris byla hrozně milá, zábavná a pořád dělala různé vtípky. Ale zároveň byla trošku přísná a snažila se nám opravovat chyby,“ dodala nadšeně Patricie, která si s bývalou světovou jedničkou zatrénovala.

Přínos? Rozhodně!

Ale stáž na Floridě nebyla jen o dřině na kurtu. Patricie a Matthew stihli slunění u oceánu a podívali se také na prestižní Miami Open, kde sledovali v akci světovou špičku v čele s Nadalem či Nišikorim. „Nadala jsme sice viděli jenom na tréninku, ale úplně z blízkosti, takže to bylo skvělé,“ řekla Patricie.

Týden na Floridě sice utekl jako voda, ale děti a jejich maminky s nadšením oceňují přínos stáže v Evert Academy.  „Bylo to bezvadné. Ještě jednou bych chtěla poděkovat Tennis Areně a panu Peterovi, který se o nás krásně postaral. Bylo to po všech stránkách perfektní, nemůžu nic vytknout,“ konstatovala Hana Kubíková.

Do Francie!

Vítězové loňského ročníku Kids Tour se jako poslední podívali na Floridu, ale smutnit nemusí ani jejich nástupci. Unikátní série turnajů mladších žáků se letos poprvé kromě Česka a Slovenska odehraje také v Rakousku a noví šampioni poletí na týdenní tréninkový kemp do Akademie Patricka Mouratogloua nedaleko Nice.

Více informací o Evert Academy se dozvíte v nové Tennis Areně, kde najdete reportáž přímo z Boca Raton.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//lonsti-vitezove-kids-tour-navstivili-evert-academy-17232cz/

Diskuze:

Partneři

 

      LIVESCORE.in

 

 

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist