Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Miami Open pravděpodobně čeká stěhování z Key Biscayne

Crandon Park v Key Biscayne (Foto: Michal Procházka / Tennis Arena)

Crandon Park v Key Biscayne (Foto: Michal Procházka / Tennis Arena)

Dlouholeté spekulace opět nabírají na obrátkách a zdá se, že Miami Open se tentokrát stěhování nevyhne. Prestižní turnaj se od roku 1987 odehrává v Crandon Parku na ostrově Key Biscayne v těsné blízkosti miamského Downtownu. Malebný areál obklopený palmami hned naproti jedné z nejhezčích pláží na Floridě však už kapacitně nedostačuje a jeho rozšíření není vzhledem k odporu veřejnosti možné. Turnaj se tak podle amerických médií od roku 2019 přesune do nového tenisového areálu v blízkosti stadionu Miami Dolphins.

„Myslím si, že stěhování opravdu hrozí. Zatím ale nebylo učiněno rozhodnutí,“ uvedla pro Miami Herald starostka Key Biscayne Mayra Peña Lindsayová s tím, že úřady od organizátorů doposud neobdržely žádost o ukončení spolupráce.

Spekulace o možném stěhování v posledních letech provází každý ročník prestižního turnaje, přičemž reálně hrozilo jeho přemístění do Orlanda či mimo Spojené státy. Zvěsti o stěhování však vzbudily rozruch a proti této myšlence se vyslovila například Serena Williamsová. A podle posledních informací se zdá, že pořádající agentura IMG vyslyšela kritiku a turnaj zůstane na jižní Floridě.

Azyl Miami Open totiž dlouhodobě nabízí Stephen Ross – majitel klubu amerického fotbalu Miami Dolphins. Turnaj by se tak mohl přestěhovat pouze o necelých 40 kilometrů severně do nového areálu v blízkosti Hard Rock Stadium. Centrální dvorec by v tom případě vznikl přímo na stadionu pro 65 000 diváků a dostavěn by byl jeden další větší stadion a ostatní kurty.

Plánované stěhování by nepochybně přineslo větší komfort pro tenisty i diváky a díky blízkosti klíčových dálnic by ulevilo rovněž dopravě v Key Biscayne a centru Miami. Turnaj by však zároveň utrpěl ztrátou jedinečného rodinného prostředí uprostřed Crandon Parku.

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//miami-open-pravdepodobne-ceka-stehovani-z-key-biscayne-18840cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist