Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím cookies pro zobrazení cíleného obsahu, reklamy a pro účely sledování návštěvnosti. Souhlasím Další informace

Nová doba. Veřejné stopky na kurtu i tvrdé tresty!

Ilustrační foto: Gettyimages.com

Ilustrační foto: Gettyimages.com

Nová doba. Organizátoři US Open oznámili, že poprvé v historii využijí pro fanoušky viditelné hodiny, které budou stopovat čas mezi koncem výměny a servisem. Porušení pravidla o pětadvaceti vteřinách se totiž bude nekompromisně trestat. Za první prohřešek dostanou hráči varování, za druhé ztratí bod a za třetí dokonce celý game. Informoval o tom NY Times.

V časovém presu by tenisté měli být od prvních vteřin na kurtu. Do minuty od vstupu na dvorec se budou muset sejít u losu. Dalších pět minut potrvá rozehrávka a po ní budou mít šedesát vteřin na to, aby zahájili hru. Pokud tenisté pravidla poruší, hrozí jim pokuta až 20 tisíc dolarů.

V New Yorku se tak máme na co těšit. Tenis možná dostane větší spád, ale představit si hráče, kteří v rozhodujícím setu myslí místo hry na to, aby mezi podáním nezhřešili, je až absurdní. To také potvrzuje respektovaný kouč Darren Cahill. „Je fajn zavést hodiny, ale tresty jsou komické,“ napsal expert.

Spravedlivější by se mu zdálo, kdyby podávající ztratil servis, který nestihne. „Co se stane, když si někdo špatně nadhodí a tím o čas přijde. To se budou hodiny restartovat?“ ptal se na Twitteru opodstatněně.

Rychle se mu dostalo odpovědi. „Řekli mi, že některé podrobnosti v NY Times nejsou úplně správné. Těším se, až to USTA brzy objasní,“ dodal Cahill. 

 

Další informace

Sdílet na:

www.tennis-arena.cz//nova-doba-verejne-stopky-na-kurtu-i-tvrde-tresty--19847cz/

Diskuze:

Partneři

© Tennis Arena s.r.o. 2017, Design by Beneš & Michl.
Provozováno na CMS wmPUBLIC.

Projekt www.tennis-arena.cz využívá zpravodajství ČTK a SITA, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK i SITA výslovně zakázáno.

TOPlist